Reklama

Destiny: Rekordowa sprzedaż w dniu premiery

Najnowszy produkt byłych twórców serii Halo nieźle sobie poczyna na rynku. Właśnie dowiedzieliśmy się, że ustanowił rekord pod względem sprzedaży. Ale czy kogoś to dziwi?

Activision poinformowało, że Destiny zarobiło 500 milionów dolarów biorąc pod uwagę łączny nakład gry, który został rozesłany do sklepów oraz prywatnych użytkowników. To rekordowy wynik sprzedaży nowego tytułu na konsole w dniu premiery.

"Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na grę klientów końcowych oraz sklepów detalicznych na całym świecie, sprzedaż Destiny przekroczyła 500 milionów dolarów. To wielki krok dla branży i sukces dla naszej firmy, który pokazuje, że Activision dostarcza najbardziej pożądane tytuły w świecie rozrywki elektronicznej" - mówi Bobby Kotick, CEO Activision Blizzard.

Reklama

Wygląda na to, że każdy projekt, którego "dotknie" się sławny Bobby Kotick zamienia się w maszynkę do generowania niesamowitych zysków. Do tej pory tak było m.in. z serią Call of Duty, ale wygląda na to, że Destiny nie pozostanie w tyle.

"Od początku byliśmy przekonani, ze nasze zaangażowanie i wiara w Destiny się opłacą. Jednak niewiele osób wierzyło, że tak się stanie już pierwszego dnia. Destiny została oficjalnie największą premierą nowego tytułu w historii naszej branży. Jest to także najlepiej sprzedająca się gra na konsole w dniu premiery - mówi Eric Hirshberg, szef Activision Publishing.

"Jesteśmy więcej niż pewni, że Destiny stanie się jedną z najważniejszych gier nowej generacji i kolejną marką Activision wartą miliard dolarów. Najważniejsze jednak, że jest to świetna produkcja, w którą nie możemy przestać grać. Dziękujemy naszemu niewiarygodnie utalentowanemu zespołowi i partnerom, dzięki którym to wszystko jest możliwe, a w szczególności Bungie" - dodaje Hirshberg.

"Destiny to ważna pozycja w naszym portfolio. Cieszymy się, że możemy być częścią tworzącej się właśnie legendy i zapewnić niezapomniane wrażenia graczom w Polsce dostarczając im tak dopracowany produkt" - mówi Robert Jaskółka, Dyrektor Pionu Przetwarzania Obrazu i Rozrywki w ABC Data, dystrybutora gier Activision w Polsce.

Osiągnięty przez Destiny wynik finansowy zdumiewa, ale zupełnie nie dziwi. Mieliśmy już okazję wstępnie testować grę i na ten moment jest to najlepszy tytuł dla posiadaczy konsol następnej generacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje