Reklama

Destiny 2 zaprasza na Europę

Studio Bungie opublikowało wczoraj nowy zwiastun dodatku Poza Światłem do sieciowej strzelanki Destiny 2, przedstawiając skuty lodem księżyc Jowisza - Europę. To nowa lokacja w grze, dzięki której gracze będą mogli odkryć miejsce narodzin Egzo i stoczyć walkę przeciw mrocznemu imperium.

Europa to czwarty co do wielkości księżyc Jowisza, a naukowcy już od dłuższego czasu spekulują, że pod lodową skorupą znajduje się ocean ciekłej wody. Tymczasem ciekła woda to zawsze środowisko premiujące tworzenie się życia, więc satelita ten od dawna intryguje i jest bazą dla science-fiction.

Księżyc odkrył Galileusz, już w 1610 roku, gdy nikt nie myślał jeszcze o sieciowych strzelankach. Co interesujące, Europa w nazwie to nie pochodna naszego kontynentu, lecz fenickiej matki króla Minosa z Krety i kochanki Zeusa, który to stanowi przecież grecki odpowiednik rzymskiego Jowisza.

Reklama

To także najbardziej "gładkie" ciało niebieskie w Układzie Słonecznym, co doprowadziło właśnie do teorii na temat oceanu znajdującego się pod powierzchnią, a nie na niej. W 2018 roku dopatrzono się nawet obłoków pary wodnej, co rzuciło nowe światło na hipotezę o tajemniczych oceanach.

Cechy Europy wykorzystuje właśnie dodatek Poza Światłem. W grze to opustoszały, zamarznięty księżyc, który pod swą powierzchnią skrywa wiele tajemnic. Nasze postacie wybiorą się na poszukiwanie zaginionej technologii ze Złotego Wieku, ukrytej głęboko pod lodową skorupą księżyca.

Europa to również przepiękne widoki i niebezpieczne głębiny. Odwiedzimy między innymi Ruiny Zmierzchu czyli to, co pozostało z kolonii Clovisa Braya; Otchłań Asteriona, wierzchołek struktur Weksów; czy też Grań Kadmosa, ostatnią znaną lokalizację Centrum Egzonaukowego Bray.

Poza Światłem to pierwszy rozdział w nowej trylogii dodatków i początek "nowej ery" w Destiny 2, z premierą zaplanowaną obecnie na 10 listopada tego roku. Początkowo zakładano 22 września, lecz terminy przesunęły się ze względu na utrudnienia związane z globalną pandemią koronawirusa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy