Reklama

Destiny 2 będzie przyjaźniejsze dla nowych graczy

​Sieciowa strzelanka Destiny 2 w ostatnich latach znacznie się rozrosła i choć twórcy zdecydowali się nawet na całkowite wyłączenie części planet i atrakcji wraz z nadchodzącym rozszerzeniem, to start dla całkiem nowego gracza nadal może być dość przytłaczający. W planach jest ułatwienie procesu.

Jak bowiem poinformowano na oficjalnym blogu, od 10 listopada - gdy ukaże się wspomniany dodatek - wszyscy logujący się na serwerach po raz pierwszy będą rozpoczynać przygodę w ramach nowego samouczka, który powinien dużo lepiej wyjaśnić podstawy rozgrywki i nakierować graczy.

Obecnie wykonujemy pojedynczą misję, w której możemy zapoznać się z podstawami, ale następnie jesteśmy pozostawiani są sami sobie i nie za bardzo wiemy, gdzie się udać i co dalej robić. Wprowadza to nieco zamieszania, ponieważ wielu użytkowników nie wie, od czego zacząć.

Reklama

Kim jest ten robot, który starannie czyści swój karabin? Co zrobić z tymi engramami? I kim jest Zavala? - to jedne z wielu pytań, jakie mogą zadawać sobie nowicjusze. Twórcy najwyraźniej zdają sobie z tego sprawę i właśnie dlatego całkowicie przeprojektowali początkową sekcję produkcji.

Od 10 listopada nowi gracze będą rozpoczynać grę w taki sam sposób, jak było w przeszłości: latający robocik - Duch - będzie szukał Strażnika, natknie się na gracza i go ożywi. Różnica będzie polegała na tym, że nie od razu znajdziemy statek, a zamiast tego natraficie na innego Strażnika w terenie.

Shaw Han - tak nazywa się ten Strażnik - wyruszył wraz ze swoją drużyną ogniową na misję, aby sprawdzić, co takiego knuje Rój w Kosmodromie. Shaw wprowadzi was w tajniki gry i systemów Destiny 2, oddając w nasze ręce szereg misji oraz zadań do wykonani w najbliższej okolicy.

W ich ramach będziemy zapoznawać się ze światem Destiny 2. Wypróbujemy kilka egzemplarzy broni, znajdziemy engramy, które umożliwią wam wypróbowanie różnych pancerzy i odkryjemy, jak działa system postępów. Będzie czas, by nauczyć się poruszać po interfejsie użytkownika.

Zrozumiemy też, jak działają zadania, zlecenia, kolekcje i jeszcze więcej, a wszystko to wydarzy się przed wejściem do Wieży - głównego miasta. Przywrócenie Kosmodromu z przechowalni zawartości będzie też interesującym powrotem "na stare śmieci" dla bardziej doświadczonych miłośników gry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje