Reklama

Denuvo innowacyjnym sposobem na walkę z piractwem?

Problem związany z pirackim oprogramowaniem jest znany nie od dziś. Widać to w szczególności na przykładzie pecetowego rynku, gdzie regularnie pojawiają się różnego rodzaju cracki ułatwiające dostęp do nielegalnych kopii.

Czy istnieje szansa, aby całkowicie wyeliminować ten problem? Z technologią Denuvo jest na to realna szansa. Denuvo to innowacyjny mechanizm odpowiadający za zabezpieczenia systemów DRM, które wbudowano m.in. w platformy Steam oraz Origin.

Za projekt odpowiedzialna jest firma Denuvo Software Solutions, która już od ponad roku testuje kolejne wersje. Po raz pierwszy Denuvo wykorzystano przy okazji Fify 14, której zabezpieczenia zostały złamane po 46 dniach od premiery.

Najnowsza wersja znalazła się m.in. w takich produkcjach jak Lords of the Fallen oraz Fifa 15 - w tym drugim przypadku minęło już prawie 2 miesiące i wciąż nie pojawił się działający crack. Według twórców system nie tylko skutecznie zabezpiecza nowe produkcje, lecz również nie wpływa negatywnie na prędkość rozgrywki.

Reklama

Denuvo cieszy się sporym zainteresowaniem producentów. Wiadomo, że zabezpieczenia pojawią się m.in. w Dragon Age: Inkwizycja w wersji PC oraz prawdopodobnie w GTA V, choć tej informacji nie potwierdziło jeszcze studio Rockstar. Czyżby powoli piractwo odchodziło w niepamięć?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje