Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Demon’s Souls dostanie remake

Demons's Souls /materiały prasowe

​Demon's Souls z 2009 roku na dobre rozpoczęło manię na produkcję "souls-like", która rozpętała się po premierze tego tytułu. Dzisiaj projekt ma już jednak swoje lata - co widać i czuć podczas rozgrywki. Dlatego też gracze od wielu lat dopominają się o remake, gruntownie odświeżający słynny projekt.

No i się doczekali. Podczas wczorajsze prezentacji Sony zapowiedziano oficjalnie, że remake powstaje, przygotowywany przez studio, które specjalizuje się w pracach tego typu.

Reklama

Bluepoint Games odpowiadało w przeszłości między innymi za powroty Shadow of the Colossus i remastery Uncharted. Nie może zabraknąć nowości. W oficjalnej informacji prasowej twórcy ujawniają, że przygotowali nowy tryb rozgrywki, nazwany Fractured Mode.

Nie jest niestety obecnie jasne, co dokładnie ta opcja zabawy ma oferować. Na szczegóły najwyraźniej musimy jeszcze poczekać. Oby niezbyt długo. "Poza pięknymi cieniami i ray tracingiem, gracze podczas zabawy mogą wybrać jeden z dwóch trybów graficznych: jeden koncentrujący się na jakości obrazu, drugi na liczbie klatek na sekundę" - napisano.

Szkoda, że najwyraźniej PlayStation 5 nie jest w stanie zapewnić obu tych elementów na raz. Jest Storm King, jest The Tower Knight - "twarze" dobrze znane wszystkim miłośnikom tej produkcji.

Nie zdecydowano się jeszcze na ujawnienie daty premiery. Screeny porównawcze pokazują, że zmiany zakrojone są dość szeroko, więc możliwe, że na debiut przyjdzie poczekać dłuższy czas.


Dowiedz się więcej na temat: Demon’s Souls

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje