Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Demo Resident Evil 3 Remake lada moment trafi do graczy

​Po świetnie przyjętym remake’u dwójki przyszła pora na kolejnego odświeżonego Residenta. Czy tym razem również będzie hit?

O tym, że Resident Evil 3 również doczeka się remake’u dowiedzieliśmy się już w grudniu ubiegłego roku i od tego czasu z niecierpliwością czekamy na kolejne szczegóły. Szczególnie że producent zapowiedział, że gra doczeka się takiego samego traktowania jak dwójka, która wprawdzie opowiadała tę samą historię, ale tak na dobrą sprawę została stworzona od początku. Efekt? Gra tak spodobała się fanom, jak i krytykom, że jej ocena niemal wszędzie oscylowała w granicach 9/10, a w 9 miesięcy od premiery sprzedała się w nakładzie ponad 4,7 mln egzemplarzy.

Reklama

A jeśli dołożymy do tego jeszcze fakt, że Resident Evil 3 jest tworzony na silniku Capcom RE, którego możliwości mogliśmy podziwiać choćby w Devil May Cry 5 i ma fenomenalną historię z ciekawymi bohaterami, to sukces prawie murowany. Zresztą udostępnione dotąd materiały sugerują, że jest na co czekać, a co więcej pod koniec lutego Capcom poinformował, że dostaniemy szansę wypróbowania gry jeszcze przed premierą, bo ta doczeka się wersji demo.

Dziś w końcu dowiedzieliśmy się zaś, kiedy to się stanie i mamy dobre wieści - na chwilę zanurzymy się w Racoon City już za 2 dni, tj. 19 marca, niezależnie od posiadanej platformy, czyli PlayStation 4, Windows PC przez Steam i Xbox One. Twórcy zapowiedzieli przy okazji, że demo zagramy jako Jill Valentine, która próbuje ratować mieszkańców Racoon City z pomocą partnera, Carlosa Oliveiry, a wszystko oczywiście w cieniu nieustannie na nich polującego Nemesisa.

Deweloper zdradził również, że po ukończeniu demo będziemy mogli obejrzeć ekskluzywny trailer, a już od 27 marca wziąć udział w otwartych beta testach nowego trybu multiplayer Resident Evil Resistance, czyli oryginalnej asymetrycznej rozgrywki sieciowej 4v1, w której ocaleni próbują przetrwać serię śmiercionośnych wyzwań kontrolowanych przez mastermind. Mówiąc krótko, do czasu premiery zaplanowanej na 3 kwietnia będziemy mieli ręce pełne roboty, więc możemy zapomnieć o nudzie.

Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 3 Remake

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje