Reklama

Demo Final Fantasy 7 Remake sugeruje wersję PC

​Wpis potwierdzający istnienie wersji demonstracyjnej gry Final Fantasy 7 Remake pojawił się kilka dni temu w serwisie Gamestat, czerpiącym prosto z serwerów Sony. Wielu uważało, że to jakaś pomyłka, lecz wczoraj - po publikacji obszernego gameplay’u - nie może być mowy o jakimś błędzie w systemie.

Filmiki zostały usunięte, wkrótce po tym, jak prawnicy Square Enix obudzili się po noworocznej zabawie, lecz mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której na YouTube opublikowano pół godziny rozgrywki z dema, która nie zostało nawet oficjalnie zapowiedziane przez Square Enix.

Materiał dowodowy w formie wideo zniknął, lecz pliki pozostały na komputerach użytkowników, którzy zdążyli je pobrać. To także jest źródłem wielu nowych informacji na temat produkcji. Jeden z szperaczy - niejaki "roXyPS3" - zauważa, że jest wiele wskazówek na temat konwersji na PC.

Reklama

Oficjalnie jedyną platformą docelową jest obecnie PlayStation 4, lecz Square Enix już od jakiegoś czasu odkrywa zalety wydawania gier także na komputerach osobistych. Tymczasem w kodzie dema Final Fantasy 7 Remake są podobno wzmianki o różnych rozdzielczościach i innych opcjach.

To funkcje, które nie powstają raczej z myślą o konsolach, lecz właśnie PC. Warto także pamiętać, że już ujawniona w grudniu okładka gry posiadała napis mówiący o "tymczasowej wyłączności" na PS4. Ta ma potrwać przez rok, do 3 marca 2021 roku. Być może mowa tylko o konsolowej wyłączności.

To zostawiałoby drogę na PC szeroko otwartą, a ostatni przykład Death Stranding - które także zmierza na komputery osobiste - potwierdza, że Sony nieco "poluzowało" współpracę z zewnętrznymi firmami właśnie w kwestii udostępniania tytułów poza platformami PlayStation.

Jakiś czas temu Square Enix potwierdziło zaś, że Final Fantasy 7 Remake zostanie wydane w kilku częściach, z których pierwsza całkowicie osadzona jest w mieście Midgar. W grze pojawią się nowe postacie i bossowie, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy, a także kilka wydarzeń.

Oryginalne Final Fantasy 7 zadebiutowało w 1997 roku na PlayStation i było pierwszą grą z serii, która trafiła na konsolę Japończyków oraz wykorzystywała grafikę 3D z renderowanymi na żywo postaciami i przygotowanymi wcześniej obrazami tła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy