Reklama

Defiance przejdzie wkrótce na model F2P

Defiance to ciekawe i nietypowe MMO, które jest silnie związane z serialem telewizyjnym o tym samym tytule emitowanym na kanale SyFy (u nas SciFi) - działanie graczy wpływają na przebieg fabuły, oni z kolei biorą udział w wydarzeniach powiązanych z historią prezentowaną na srebrnym ekranie.

Coś się jednak nie do końca udało - wkrótce gra zostanie udostępniona za darmo. Defiance do tej pory oparte było na systemie znanym chociażby z Guild Wars 2 - choć produkcja nie wymagała opłacania abonamentu, trzeba było ją kupić. Teraz jednak firma Trion Worlds postanowiła zmienić strategię - sieciówka przejdzie w pełni na model F2P. To oznacza, że zostanie udostępniona za darmo, choć pojawią się mikrotransakcje.

Osoby, które do tej pory kupiły pudełkową lub cyfrową wersję Defiance, nie zostaną pozostawieni na lodzie i otrzymają kilka interesujących rzeczy, w tym bonus do umiejętności oraz "dopalacze" do gromadzenia punktów doświadczenia i reputacji. Dostaną też stałą, dziesięcioprocentową zniżkę na zakupy w sklepie dostępnym z poziomu gry.

Reklama

Choć w Defiance będzie można grać za darmo, wciąż będzie możliwość kupna produkcji w wydaniu pudełkowym lub cyfrowym. Jeśli się ktoś na to zdecyduje, otrzyma tysiąc wirtualnej waluty, którą można wydać m.in. na ulepszenie broni, 4 sloty na postacie, 5 zestawów broni do wykorzystania, 75 kluczy i 70 miejsc ekwipunku. Dodatkowo dostanie też na 30 dni status Paradise Patron.

Przedstawiciele Trion Worlds obiecują, że trwają prace nad nowymi misjami, które zostaną wkrótce dodane do gry. Zostaną one - oczywiście - powiązane z nadchodzącym drugim sezonem serialu Defiance. Najwcześniej na model F2P produkcja przejdzie w wersji na PC - stanie się to 4 czerwca.

Nieco ponad miesiąc później, 15 lipca, darmowa edycja uruchomiona zostanie na PS3. Co z wydaniem na X360? Oni bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat zagrać będą mogli w późniejszym terminie - na razie developerzy dogadują szczegóły z Microsoftem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama