Deathloop dopiero w maju? Wyciekła data premiery na PlayStation Store

​Deathloop miało być pierwotnie jednym ze startowych tytułów dla konsoli PlayStation 5. Tak się jednak nie stanie i wszystko wskazuje na to, że na ten tytuł przyjdzie nam jeszcze poczekać przeszło pół roku.

Twórcy Deathloop, czyli Arkane Studios, zmuszeni byli przełożyć datę premiery gry na drugi kwartał przyszłego roku, co tłumaczone było problemami z pracami nad grą, w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Wygląda na to, że w tytuł ten zagramy dopiero 5 maja 2021 roku, a przynajmniej taka data pojawiła się w nowozelandzkim sklepie PlayStation Store. Nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, a Bethesda, czyli wydawca gier Arkane, jak na razie milczy w temacie. Co prawda jest to data premiery na PS5, ale niewykluczone, że pecetowa wersja zadebiutuje w tym samym terminie.

Reklama

Deathloop to gra FPP w pewnych założeniach i stylu przypominająca nieco Dishonored, ponieważ wcielamy się tu w zabójcę ze specjalnymi mocami. Fabuła gry przenosi nas na pogrążoną w totalnym chaosie wyspę Blackreef i koncentrować będzie się na dwójce bohaterów (Colt i Julianna Blake), którzy nie mogą umrzeć na stałe i po zgonie wracają do początku tego samego dnia. Podczas gdy bohaterce takie życie w pełni odpowiada, to drugi protagonista ma zgoła odmienne zdanie i zamierza przerwać ten cykl wiecznej walki.

Wiadomo, że naszym zadaniem w grze będzie wyeliminowanie ośmiu celów w ustalonej kolejności i dopadnięcie naszego arcywroga, co pozwoli nam wyrwać się z tej pętli. Twórcy za sprawą Deathloop pragną nam pokazać innowacyjne podejście do pierwszoosobowych strzelanek. Wiemy również, że kierowana przez nas postać będzie mieć specjalne umiejętności, w tym telekinezę.

Co ciekawe, po tym jak Microsoft wykupił firmę ZeniMax, stał się też właścicielem Bethesdy i dziwić może, że jest to ekskluzywna produkcja dla PS5, ale umowa na wyłączność została podpisana jeszcze przed ruchem giganta z Redmond, a ten zapewnił, że będzie dotrzymywać dotychczasowych zobowiązań.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Store

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy