Death Stranding - port na PC okazał się strzałem w dziesiątkę

​Death Stranding początkowo było tytułem na wyłączność dla PlayStation 4 z 2019 roku, ale w połowie 2020 roku gra Hideo Kojimy trafiła także na pecety i okazuje się, że wypuszczenie tej produkcji na komputery osobiste było bardzo dobrą decyzją.

Jak wynika bowiem z najnowszego raportu firmy Digital Bros (właściciel 505 Games) za drugą połowę ubiegłego roku, Death Stranding wygenerowało na PC 23 mln EUR. Przypominamy, że gra została wypuszczona na komputerach 14 lipca, co oznacza, że potrzebowała tylko pięciu miesięcy, by osiągnąć ten wynik.

Przy okazji Digital Bros ujawniło także, że Control wygenerowało 16 mln EUR przychodu w 2020 roku, Assetto Corsa zarobiło niecałe 9 mln EUR, a Ghostrunner ok. 7 mln EUR. Co warto dodać, ten ostatni tytuł, czyli cyberpunkowa gra komputerowa z elementami parkour stworzona przez polskie studio deweloperskie One More Level, okazała się być tak dużym sukcesem, że 505 Games zdecydowało się kupić prawa do marki za 5 mln EUR.

Reklama

Wracając do Death Stranding, które często nazywane jest symulatorem kuriera, gra niewątpliwie przyciąga nietypową tematyką, intrygującym światem, wciągającą fabułą i przepiękną oprawą graficzną.

Tytuł korzysta z silnika Decima i jest świetnie zoptymalizowany pod PC. Kojima Productions dodało również obsługę DLSS 2.0 poprzez aktualizację po premierze gry. Gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje na Steamie.

W Death Stranding gracze wcielają się w Sama Bridgesa. Ten musi stawić czoła rzeczywistości całkowicie zmienionej przez tytułowy Death Stranding, a jego zadaniem jest krok po kroku ponownie połączyć zrujnowany świat. Dajcie znać, czy mieliście już okazję zagrać w ten tytuł i co o nim myślicie. 

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Death Stranding

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy