Death Stranding oficjalnie zmierza na PC

​Jeśli martwiliście się, że najnowsze dzieło Hideo Kojimy trafi w ręce jedynie posiadaczy konsol PlayStation 4, to mamy dla Was dobre wieści - produkcja została oficjalnie potwierdzona w wersji na komputery osobiste.

Kojima Productions oficjalnie ogłosiło właśnie, że Death Stranding trafi na PC, choć jak zazwyczaj w tego typu przypadkach bywa, posiadacze blaszaków będą musieli swoje odczekać. Przypominamy, że wersja na PlayStation 4 zadebiutuje już za niecałe 2 tygodnie, a konkretniej 8 listopada, a na komputerowy port przyjdzie nam poczekać do przyszłych wakacji - niestety nie poznaliśmy żadnej konkretnej daty, choć zawężenie terminu debiutu do wczesnego lata i tak jest dobrą wiadomością po miesiącach spekulacji. Za wydanie pecetowej wersji odpowiadać będzie 505 Games, które potwierdziło swoje zaangażowanie w projekt po poście Kojima Productions’ Tweet.

Reklama

Trzeba zaznaczyć, że z pewnością ucieszyło to wiele osób, które po ogłoszeniu partnerstwa z Sony obawiało się, że Death Stranding pozostanie ekskluzywne dla PlayStation 4 - co prawda w sieci regularnie pojawiały się nawiązania do wersji PC, które dawały nadzieję, a do tego japoński koncern odnosił się wymijająco do kwestii “ekskluzywności" gry na swojej platformie, ale dopiero oficjalne ogłoszenie rozwiało wszelkie wątpliwości.

Teraz już łatwo zrozumieć, dlaczego Sony wielokrotnie informowało, że Death Stranding będzie ekskluzywne dla PlayStation 4 w niektórych aspektach i absolutnie ekskluzywne dla konsol. Mówiąc krótko, Japończycy dobrze znali status produkcji, ale nie chcieli albo nie mogli się nim dzielić, ale teraz wszystkie karty zostały już odkryte.

Jeżeli zaś chodzi o samą grę, to przypominamy, że wcielamy się w niej w bohatera imieniem Porter Bridges, którego zadaniem będzie odbudowa Stanów Zjednoczonych: - Jako Porter Bridges zajmiesz się budowaniem mostów łączących podzielone społeczeństwo, tworząc jednocześnie nowe związki - strandy - z graczami na całym świecie. Warto jednak pamiętać, że choć Hideo Kojima podzielił się z nami kilkoma zwiastunami i informacjami fabularnymi, to tak do końca wciąż nie wiemy, czym tak naprawdę będzie gra (sam zresztą nazywa ją zupełnie nowym gatunkiem i twierdzi, że nie do końca ją rozumie).

Tak czy inaczej, wierzymy w jego geniusz, a do tego obsada gry jest niezwykle imponująca, bo znaleźli się w niej choćby Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Guillermo del Toro, Emily O'Brien, Troy Baker, Léa Seydoux czy Lindsay Wagner.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Death Stranding

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama