Reklama

Death Stranding jako gra na PS1 - projekt fana

​David Poster to jeden z wielu fanów oczekujących na premierę Death Stranding od Hideo Kojimy. Ten gracz ma jednak pewną przewagę - jest specjalistą od efektów specjalnych oraz grafiki komputerowej. To pozwoliło artyście umilić sobie oczekiwania nietypowym projektem rodem z PS1.

Mężczyzna, kryjący się na Twitterze pod pseudonimem "Hoolopee" przygotował efektowny "demake" nadchodzącej produkcji, stylizowany na coś, co mogłoby ukazać się na pierwszej konsoli PlayStation, gdzieś w latach 90. Trzeba przyznać, że wrażenia są całkiem imponujące.

Poster dokładnie, klatka po klatce odtworzył pierwszy trailer Death Stranding, zaprezentowany na targach E3 w 2016 roku. Zestawienie z oryginałem z PlayStation 4 to także interesujące spojrzenie na to, jak szybko rozwija się grafika komputerowa i jak daleko zaszliśmy w kilka generacji sprzętu.

Reklama

"Prawdziwe" Death Stranding ukaże się 8 listopada, wyłącznie na PS4. Zajmiemy się odbudowywaniem Stanów Zjednoczonych, a obsada aktorska jest imponująca: Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Guillermo del Toro, Emily O'Brien, Troy Baker, Léa Seydoux, Lindsay Wagner...

Pomimo pewnych zauważalnych podobieństw do wcześniejszych dokonań słynnego Japończyka - jak zwłaszcza ostatniej odsłony serii Metal Gear Solid - twórca zapewnia, że nowy tytuł nie będzie skradanką. Choć główny bohater będzie mógł schować się przed przeciwnikami w krzakach.

"Jako Porter Bridges zajmiesz się budowaniem mostów łączących podzielone społeczeństwo, tworząc jednocześnie nowe związki - strandy -z graczami na całym świecie" - napisał producent na oficjalnym blogu PlayStation wkrótce po ujawnieniu najnowszego trailera.

"Mam nadzieję, że poprzez rozgrywkę zrozumiecie prawdziwe znaczenie tworzenia połączeń z innymi" - dodaje Kojima. Wygląda na to, że musimy poczekać na premierę Death Stranding, by poznać detale. Nieoficjalnie mówi się też o konwersji PC.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje