Reklama

Dead Space: Nadchodzi next-genowy remake słynnego horroru

W czasie EA Play Live 2021 EA i Motive zapowiedzieli kilka ciekawych produkcji, a pośród nich pełnoprawny remake survival horroru sci-fi, który przyprawiał wielu nas o ciarki na plecach, czyli Dead Space.

Nowa wersja Dead Space trafi tylko na PC i konsole nowej generacji, co sugeruje, że nie zadebiutuje na rynku zbyt szybko, bo inaczej wydawca zdecydowałby się również na PS4 i Xboxa One, podobnie jak to robią inne studia - duża baza graczy robi swoje. Tak czy inaczej, mamy się spodziewać gry stworzonej zupełnie od podstaw z wykorzystaniem silnika Frostbite, która będzie cieszyć graczy nowym poziomem grafiki, oprawy audio i sterowania. Spodziewać mamy się też poprawionej historii, postaci, mechaniki i wielu innych elementów, dzięki którym walka o przetrwanie na statku USG Ishimura będzie jeszcze lepsza niż pierwotnie.

Reklama

Przypominamy też, że w grze wcielamy się w Isaaca, inżyniera przybywającego na statek w celu jego naprawy, który na miejscu orientuje się, że cała załoga została czymś zakażona i wymordowana. Co więcej, jego partnerka Nicole, zaginęła gdzieś na pokładzie i nie mamy z nią żadnego kontaktu. Bohater korzystając tylko ze swoich narzędzi i umiejętności musi odkryć tajemnicę wydarzeń z Ishimura, jednocześnie walcząc z przerażającymi stworzeniami, które chcą, by oszalał i podzielił los załogi.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy