Reklama

Dead Space 4 to remake pierwszej odsłony serii. Twórcy chcą inspirować się Resident Evil 2 Remake

Dead Space 4 nie będzie pełnoprawną nową odsłoną, tylko remakiem pierwszej części marki, która zadebiutowała w 2008 roku i zyskała całkiem pozytywny odbiór ze strony graczy. W tym przypadku deweloperzy zamierzają inspirować się Resident Evil 2 Remake.

Dead Space ma wrócić za sprawą remake'u, który przygotowuje studio Motive oraz Electronic Arts. Jak podaje serwis GamesBeat, "Elektronicy" pracują nad "nowym spojrzeniem" na markę, co uznano za pełnoprawny nowy epizod serii, ale Grubb potwierdził, że mamy do czynienia z odświeżeniem pierwszej odsłony. Deweloperzy mają czerpać inspiracje z remake'u Resident Evil 2 i jego sukcesu. W efekcie powinniśmy szykować się na większe zmiany względem oryginału, choć główny trzon fabularny zostanie zachowany.

Oprócz nowej oprawy graficznej zaimplementowana zostanie inna mechanika rozgrywki inspirowana późniejszymi epizodami. Dobrze, że EA chce czerpać garściami od najlepszych i miejmy nadzieję, iż przyniesie to spodziewany efekt. Nie wiemy jednak, kiedy remake pierwszego Dead Space miałby zadebiutować.

Reklama

Electronic Arts mimo popularności gier sieciowych nadal widzi potencjał w produkcjach dla pojedynczego gracza. Dlatego po sukcesie Star Wars Jedi: Upadły zakon w przygotowaniu są nowe Dragon Age oraz Mass Effect nastawione na fabularną przygodę.

Warto przypomnieć, że w tym roku do sprzedaży trafił Mass Effect: Legendary Edition, czyli zestaw trzech odświeżonych części kosmicznej sagi, które jednak nie mogą równać się z tym, co oferuje pełnoprawny remake. Nie brakowało tu krytycznych głosów, jakoby wprowadzone zmiany były za małe.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy