Reklama

Dead Island 2: Techland zgłasza gotowość do przejęcia prac nad grą

Jak twierdzi Tymon Smektała z Techlandu, jego studio bardzo chętnie przejęłoby prace nad drugą częścią Dead Island - jedyne, czego potrzebują, to znaku chęci współpracy od wydawców serii z Deep Silver.

Jak stwierdził Smektała w wywiadzie z portalem Videogamer, Techland ciągle uważa Dead Island za "swoje dziecko" i czuje z serią silną więź. Dlatego zasmucili się, kiedy Deep Silver niedawno zakończyło współpracę ze studiem Yager, stawiając przyszłość drugiej części gry pod znakiem zapytania.

To, czy ktoś pracuje obecnie nad Dead Island 2, jest dla producenta z Techlandu niewiadomą - twierdzi jednak, że on i jego ludzie bardzo chętnie zastąpiliby Niemców przy pracach nad sequelem.

"Jak już mówiłem, kocham Dead Island i myślę, że na rynku jest wystarczająco dużo miejsca, by poradziły sobie na nim obie serie. Jeśli tylko ktoś znalazłby coś, co mocno by je od siebie odróżniło, wyznaczył jasno linię - 'okej, tu jest Dead Island, tam jest Dying Light' - a myślę, że jest to jak najbardziej wykonalne... czemu nie?" - mówi Smektała.

Reklama

Mimo tej deklaracji Smektała skierował szczere wyrazy współczucia zespołowi z Berlina - jak twierdzi, w tej branży nigdy nie jesteś szczęśliwy, że komuś się nie udało, bo wiesz, że mogłeś być to ty.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy