Days Gone z materiałem przedstawiającym pierwszą godzinę rozgrywki

​Do sieci trafił materiał prezentujący pierwszą godzinę rozgrywki z Days Gone - nowej produkcji studia Bend, które odpowiedzialne jest za powstanie przenośnego Uncharted: Złota Otchłań.

Redaktorzy magazynu Game Informer mieli niedawno okazję zapoznać się z wczesną wersją alfa gry i udostępnili zapis swoich zmagań. Opublikowany film opatrzony jest komentarzem dziennikarza pisma oraz Johna Garvina i Jeffa Rossa - odpowiednio dyrektora kreatywnego i reżysera projektu.

W pierwszej pokazanej misji kierujący bohaterem gracz musi schwytać niejakiego Leona, który jest w posiadaniu mapy wskazującej położenie skrytki z zapasami. Najpierw pościg odbywa się za pomocą motocykla, a później kontynuowany jest pieszo.

W ostatnim przypadku należy szukać pozostawionych przez uciekiniera tropów, korzystając ze specjalnego zmysłu, który podświetla istotne elementy. Rozwiązanie przypomina Wzrok Orła z serii Assassin’s Creed i tryb detektywistyczny z cyklu Batman: Arkham.

Reklama

W trakcie rozgrywki pojawi się możliwość dokonywania wyborów wpływających zapewne na dalsze wydarzenia. Po ostatecznym złapaniu Leona, można podjąć decyzję o zlikwidowaniu lub oszczędzeniu nieszczęśnika.

Akcję tytułu osadzono dwa lata po wybuchu pandemii tajemniczego wirusa zamieniającego ludzi w zombie. Gracze wcielą się w niejakiego Deacona St. Johna - motocyklisty starającego się przetrwać na północnozachodnim wybrzeżu USA.

Twórcy szykują otwarty świat, po którym gracze przemieszczą się bez większych ograniczeń. Produkcja postawi na swobodę w rozgrywce - autorzy obiecują, że wiele zadań użytkownicy zrealizują na kilka różnych sposobów.

Na zabawę wpłyną także warunki atmosferyczne. W zależności od panującej aury, inaczej zachowają się zwierzęta i inne istoty - w przypadku występowania niskich temperatur, wilki pochowają się w ukryciu i nie zaatakują podopiecznego.

Na łamach magazynu Game Informer ujawniono, że przejście głównego wątku fabularnego produkcji powinno zająć około 30 godzin. Nie zabraknie jednak możliwości kontynuowania rozgrywki po ukończeniu gry w celu wykonania pozostałych aktywności i misji pobocznych.

Dokładna data premiery Days Gone nie jest znana, ale tytuł powinien ukazać się w przyszłym roku na PS4. Warto zaznaczyć, że zarówno na standardowym modelu konsoli, jak i wersji Pro, zadziała w 30 klatkach na sekundę.

Wspomniany gameplay można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Days Gone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy