Reklama

Days Gone z bogatym wsparciem po premierze

Premiera gry akcji Days Gone dopiero w piątek, ale Sony opisało już, jakie nowości i innowacje zamierza wprowadzić do gry już po debiucie, w ramach darmowych aktualizacji. Pierwszą porcję bezpłatnych dodatków zaplanowano już na czerwiec tego roku, oczywiście tylko na PlayStation 4.

W dniu debiutu, 26 kwietnia, Days Gone zaoferuje treści na co najmniej 30 godzin, rozmieszczone w sporym, otwartym świecie. Ukończymy je na jednym z trzech poziomów trudności: łatwym, średnim lub trudnym. Czerwcowa aktualizacja wprowadzi jeszcze jeden, wyższy stopień - Survival.

Ten usunie opcję szybkiej podróży oraz ułatwiający znajdowanie celów specjalny "wiedźmiński zmysł", znany tutaj jako Survival Vision. Do tego zmieni się także HUD, usuwając sporo pomocniczych wskaźników i oznaczeń. Wszystko to po to, by było bardziej "realistycznie" w świecie zombie.

Reklama

Czerwcowe aktualizacje to także specjalne wyzwania cotygodniowe, w trzech kategoriach: Motor, Horda oraz Walka. Te zmodyfikują nieco podstawowe mechaniki rozgrywki, by zaoferować "unikatowe sposoby na zdobycie dodatkowych przedmiotów i nagród" - wynika z opisu.

Days Gone rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, a sytuację obserwujemy z - jak się wydaje - ulubionej perspektywy wśród produkcji na wyłączność dla PS4, a więc zza pleców bohatera. On sam - Deacon St. John - jest byłym motocyklistą i przestępcą, który teraz stara się po prostu przetrwać.

Akcja toczy się w dwa lata po wybuchu tajemniczej epidemii, która zamieniła miliony ludzi w bezmózgie zombie. Walczymy nie tylko z takimi delikwentami, ale także z zainfekowanymi zwierzętami, a także - nieuchronnie - z innymi ocalałymi.

Produkcja stawia w dużym stopniu na swobodę poczynać, umożliwiając wykonywanie zadań na wiele sposobów, czy to przez skradanie, czy też otwartą walkę. Korzystamy także z pojazdów, a jedną z głównych atrakcji są starcia z ogromnymi hordami zombiaków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy