​David Harbour zagra jedną z głównych ról w ekranizacji Gran Turismo

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nadchodzącej filmu, inspirowanego jedną z najlepiej sprzedających się gier oraz prawdziwą historią jej fana.

Jedną z głównych ról w filmowym Gran Turismo zagra David Harbour, którego możecie kojarzyć z serialu Stranger Things. Reżyserem tej produkcji zostanie Neill Blomkamp, który wcześniej stworzył takie filmy jak District 9 oraz Elysium. Scenariuszem natomiast zajmą się Jason Hall i Zach Baylin. Za produkcję będą odpowiedzialni Asad Qizilbash, Carter Swan, Doug Belgrad oraz Dana Brunetti. Producentami wykonawczymi zostaną - twórca gry, Kazunori Yamauchi oraz Jason Hall.

Reklama

Od zera do bohatera wyścigów

Na pewno w tym momencie zastanawiacie się, jakiż to film można nakręcić na podstawie samochodówki. Otóż, będzie to ekranizacja prawdziwej historii młodego fana serii Gran Turismo, którego umiejętności zdobyte w grze pomogły mu wywalczyć fotel kierowcy fabrycznego Nissana i zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym.

Takie typowo amerykańskie “od zera do bohatera" o spełnianiu swoich marzeń. Natomiast Harbour wcieli się w rolę emerytowanego kierowcy, który będzie dla młodzika mentorem, który nauczy go jeździć na najwyższym poziomie.

Inne ekranizacje gier z PlayStation

Po latach posuchy i problemów wygląda na to, że Sony i PlayStation Productions w końcu odnajdują właściwy rytm pracy jeśli chodzi o ekranizacje gier. Jednym z najlepszych przykładów jest Uncharted, które najpierw kilkakrotnie przekładane, w końcu odniosło spory sukces, zarabiając ponad 400 milionów dolarów. Aktualnie trwają prace nad The Last of Us, które ma trafić do HBO. Przed nami również premiery Ghost of Tsushima oraz serialowego Twisted Metal.

Premierę ekranizacji Gran Turismo zaplanowano na 11 sierpnia 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gran turismo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy