Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Darksiders nie jest martwe - tak twierdzi jeden z projektantów poprzednich części

Kiedy po upadku THQ marka Darksiders została przejęta przez firmę Nordic Games, niektórzy spodziewali się, że nieprędko pojawi się nowa odsłona cyklu - zwłaszcza, że trzon zespołu Vigil Games odpowiedzialnego za dwie dotychczasowe części serii znalazł się w Cryteku.

Okazuje się jednak, że nowa gra może zostać zapowiedziana całkiem niedługo. Tak przynajmniej wynika ze słów Joe Madureiry, jednego z głównych projektantów Darksiders, który był odpowiedzialny za warstwę graficzną obu gier z cyklu. W odpowiedzi na pytanie jednego z fanów o los serii, stwierdził na Facebooku, że nie jest ona martwa.

"Darksiders - DS - nie jest martwa!!! Wydaje się, że nowy właściciel, Nordic, bardzo chce kontynuować serię. Jako że jestem w to zaangażowany, nie mogę teraz zdradzić nic więcej. Niewykluczone, że wkrótce będziemy mieć dla was ekscytujące wieści o cyklu!!!!!!" - napisał Madureira.

Jest to o tyle ciekawe, że sam Madureira odszedł z Vigil Games w październiku 2012 roku - wtedy też zdradził, że chce zająć się swoim następnym, dużym projektem. Wygląda jednak na to, że Nordic Games udało się zaangażować go w prace nad kolejnym Darksiders. Biorąc pod uwagę fakt, że większość z ekipy Vigil Games znajduje się w Cryteku, jest to bardzo dobra wiadomość.

Aktualizacja

Na łamach serwisu Rock, Paper, Shotgun przedstawiciele Nordic Games wydali oświadczenie związane ze słowami Joe Marudeiry. Wyjaśnili, że cały czas prowadzone są zakulisowe działania, a firma rozmawia z byłymi członkami ekipy odpowiedzialnej za poprzednie odsłony Darksiders o ewentualnej kontynuacji. Na chwilę obecną spółka nie ma niczego, co można byłoby formalnie ogłosić, podkreśla jednak, że rzeczywiście cykl nie jest martwy.

Dowiedz się więcej na temat: Darksiders II

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje