Dark Souls: Reżyser poradzi sobie jednocześnie z trzecią częścią i DLC do Bloodborne

Hidetaka Miyazaki, jeden z najbardziej znanych reżyserów gier wideo, uspokaja fanów serii - zapewnia, że wyreżyseruje zarówno trzecie Soulsy, jak i DLC do Bloodborne, a jednoczesna praca nad nimi nie sprawia mu najmniejszych problemów.

Ci, których Dark Souls 2 nie zachwyciło, mogą odetchnąć z ulgą - choć Miyazaki obecnie jest zarobiony po uszy przy "trójce", znajdzie też czas na wyreżyserowanie DLC do Bloodborne. Niektórzy powątpiewali, czy stać go na przewodzenie obu projektom jednocześnie - szef From Software odniósł się bezpośrednio do ich uwag.

"Koniec końców, uważam, że stać mnie na to. Stać mnie na jednoczesną pracę nad DLC do Bloodborne i Dark Souls 3. To nie pierwszy raz, kiedy zajmuję się dwoma projektami na raz. Kiedy robiłem Demon's Souls, pracowałem też nad Armored Core: For Answer. Z kolei przy Dark Souls zajmowałem zarówno pozycję producenta, jak i reżysera" - twierdzi Miyazaki.

Reżyser twierdzi, że to dla niego żaden problem, choćby przez podział obowiązków. Choć w napisach Bloodborne widnieje jako reżyser gry, nie znaczy to, że lwiej częsci dobrze wykonanej roboty przy swoim ostatnim hicie nie zawdzięcza reżyserowi poziomów. Podobnie sprawa ma się z nadchodzącym Dark Souls 3.

"Zresztą Yui Tanimura, reżyser Dark Souls 2, dołączył już do teamu zajmującego się trzecią częścią. Pozwoli mi to skupić się na pracy na trzonie rozgrywki, podczas gdy on zajmie się pozostałymi sprawami" - dodaje Miyazaki.

Swoją wypowiedź na ten temat zakończył zapewnieniem, że każda gra z jego nazwiskiem wypisanym w napisach jako reżyserem celuje w pewną jakość - dlatego gwarantuje, że każdy taki tytuł ową jakość osiągnie. Tyczy się to zarówno Dark Souls 3, jak i nadchodzących rozszerzeń do Bloodborne.

Strona główna INTERIA.PL