Dark Souls III jako gra sportowa dzięki modyfikacji

​Kreatywność twórców modyfikacji nie zna granic. Co gdyby tak zamienić Dark Souls 3 na grę sportową? Takie pytanie zadali sobie najwyraźniej deweloperzy moda o nazwie Lothric Olympics. Projekt wprowadza cały szereg dyscyplin do wypróbowania, w tym oczywiście piłkę nożną.

Mecze rozgrywane są na zawieszonym w powietrzu boisku, a całość przypomina nieco Rocket League, jeśli wziąć pod uwagę mało precyzyjne sterowanie. Co więcej, nie kopiemy nawet piłki, lecz... potwora. Ten na całe szczęście nie jest agresywny i z pokorą przyjmuje wymierzane mu kopniaki.

Druga kategoria sportowych zmagań to bieg z przeszkodami, podczas którego musimy omijać wielkie głazy, uskakiwać przed toczącymi się kamulcami, a nawet jednym z bossów, podczas gdy ze ścian wypluwane są płomienie. Są też wielkie wiertła, przepaście, wąskie krawędzie i inne zagrożenia.

Reklama

Modyfikacja - dostępna za darmo - wykorzystuje dwie mapy: Undead Settlement oraz Archdragon Peak. Piłka nożna to zmagania "jeden na jednego" lub "dwóch na dwóch". Możemy grać z botami, lecz większą przyjemnością jest oczywiście przyzwanie do rywalizacji kilku znajomych z boiska.

Na trasie biegu z przeszkodami musimy upewnić się, że żywy pozostaje boss, Curse-Rotted Greatwood. Za pomocą specjalnej statuy aktywujemy trasę i ruszamy do akcji, zaczynając na moście. Jeśli zginiemy, zaczynamy od ostatniego punktu kontrolnego - jest łagodniej niż w oryginale.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dark Souls III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy