Dark Souls II: The Lost Crowns - nie jedno, nie dwa, ale trzy DLC zapowiedziane

Przepychanki, żeby jeszcze załapać się na trochę czyjejkolwiek uwagi przed E3 trwają w najlepsze. Właśnie dowiedzieliśmy się, że w ciągu najbliższych miesięcy będziemy mogli pograć w aż trzy DLC do nowego Dark Souls.

Trylogia Lost Crowns, czyli utraconych koron, będzie oczywiście składać się z trzech DLC. Będziemy w nich szukać (niemożliwe!) trzech koron, które należały kiedyś do króla Drangleic, Vendricka. W pierwszym, Crown of the Sunken King, będziemy biegać po nowych miejscówkach w Drangleic.

Zobaczymy np. piramidy schodkowe wewnątrz wielkich jaskiń i gdzieś-tam-głęboko będzie tytułowa korona. Strzeżona przez masę potworów. Podobno jest to jeden z najtrudniejszych leveli, jakie wykoncypowało kiedykolwiek From Software. Pierwszy udostępniony "screen" wygląda tak:

W drugim, Crown of the Old Iron King, będziemy biegać po wieży, w której nie-wszystko-jest-takie-jak-się-wydaje. Mamy spodziewać się ognia, mgły i magii. Domyślam się, że dowiemy się przy okazji czegoś na temat romansu i/lub upadku królestwa Starego Żelaznego Króla, ale póki co nic na ten temat konkretnego nie wiadomo. Screen? Proszę:

W trzecim, Crown of the Ivory King, trafimy do starożytnej świątyni, wokół której szaleć będą mroźne wichry. Ma być też dużo murów i pustki, cokolwiek by to nie znaczyło. Głównymi problemami ma być słaba widoczność, rzeczy strasznie zimne i ezoteryczne umiejętności, wyobraźcie sobie. Screen wygląda tak:

W każdym razie:

  • DLC numer 1 - Crown of the Sunken King -- 22 lipca na PC i X360, 23 lipca na PS3;
  • DLC numer 2 - Crown of the Old Iron King -- 26 sierpnia na PC i X360, 27 na PS3;
  • DLC numer 3 - Crown of the Ivory King -- 23 września na PC i X360, 24 na PS3.

Będzie można kupić je osobno albo w formie Season Passa, za który zapłacimy 20 euro. A nie, jednak 25, bo dojenie graczy jest fajne! Trailer na zachętę:

Strona główna INTERIA.PL