Reklama

Dakar 18 z datą premiery

​Firma Deep Silver ujawniła dokładny termin debiutu Dakar 18 - produkcji bazującej na słynnym rajdzie.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, produkcja ukaże się tuż po tegorocznych wakacjach - 11 września. Tego dnia pojawi się na trzech platformach sprzętowych, a więc PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Produkcja pozwoli wziąć udział w rajdzie, który od czterdziestu lat toczy się na obszarze trzech państw w Ameryce Południowej, czyli Peru, Boliwii i Argentyny. W planach jest opcja zabawy w pojedynkę lub z innymi użytkownikami w trybie sieciowym.

Kluczowym elementem tytułu będzie oczywiście realizm, który przejawi się nie tylko w rozgrywce. Pojawią się wszyscy biorący udział w prawdziwych zmaganiach kierowcy wraz ze swoimi maszynami oraz drużynami. Sportowców i auta autorzy zamierzają również "wiernie" odwzorować.

Reklama

Odpowiedzialni za projekt developerzy do dyspozycji graczy oddadzą pięć klas środków transportu dopuszczonych do zawodów - samochody, motocykle, quady, ciężarówki i wozy typu SxS. Każdy wyróżni się unikalnym stylem prowadzenia.

Twórcy z brytyjskiego studia Bigmoon Entertainment podkreślają, ze przygotowują "jeden z największych otwartych światów w grach wyścigowych". Pojawi się więc możliwość swobodnej jazdy po całym terenie, na którym rozgrywa się rajd.

Poniżej zaś obejrzeć można zwiastun przybliżający pojazdy, które znajdą się w Dakar 18:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje