Reklama

Czyżby miał powstać serial na podstawie Resident Evil?

Firma Mance Media ogłosiła na swojej stronie, że zajmuje się produkcją serialu telewizyjnego na podstawie popularnej serii horrorów Resident Evil.

Seria zaplanowana na osiem odcinków nosi nazwę Arklay i ma rozgrywać się w tytułowym miasteczku położonym na północny zachód od doskonale znanego fanom sagi Raccoon City.

Śledzącym uważnie historię Resident Evil nazwa Arklay powinna być doskonale znana - w końcu rezydencja z pierwszej części znajdowała się właśnie w górach Arklay.

Tam też rozgrywać ma się akcja serialu, który na stronie Mance Media opisany jest następująco: "Kiedy detektyw James Reinhardt bada serię dziwacznych zabójstw, odkrywa, że miasto kryje w sobie mroczny spisek. Dowiedziawszy się, że zamieszany jest w nie morderczy wirus, Reinhardt odkrywa też, że jest już zakażony. Choć czas gra przeciwko niemu, musi rozwikłać spisek, by ocalić własne życie".

Reklama

Brzmi... tanio, jak Resident. Serią ośmiu odcinków po sześćdziesiąt minut ma zająć się debiutant Shawn Christopher Lebert - wyniki związane z tym nazwiskiem na imdb nie nastrajają pozytywnie do projektu (delikatnie mówiąc), ale cóż, pożyjemy, zobaczymy.  Poniżej zamieszczony na stronie serialu tak zwany pitch reel, korzystający z ujęć podobnych filmów i seriali, by zademonstrować atmosferę, w którą celują twórcy:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy