Reklama

Czy twój PC udźwignie Cyberpunk 2077? Znamy wymagania sprzętowe

​Trzecia (ale jeszcze nie ostatnia) część Night City Wire, czyli cyklu programów poświęconych Cyberpunk 2077, dostarczyła nam wiele ciekawych informacji na temat świata gry, w tym różnych dzielnic i panujących tam gangów.

Dla pecetowych graczy najważniejsze okazało się być jednak ujawnienie wymagań sprzętowych tego tytułu. Wiele osób czekało bowiem na info, jaki sprzęt będzie potrzebny, by cieszyć się komfortową rozgrywką w Cyberpunk 2077 oraz jakich podzespołów potrzeba, by wycisnąć z tego tytułu wszystkie soki. Na to drugie pytanie wciąż nie znamy odpowiedzi, ponieważ choć CD Projekt Red ujawniło zalecaną specyfikację, to jednak trudno oczekiwać, że ta pozwoli nam na ogrywanie gry w rozdzielczości 4K ze wszystkimi suwakami graficznymi wykręconymi na maksimum.

Reklama

Nie zmienia to jednak faktu, że wymagania Ceyberpunk 2077 są zaskakujące niewygórowane, co świadczyć może o bardzo dobrej optymalizacji tego tytułu. Warto zacząć od tego, że twórcy rekomendują Windowsa 10, ale grę bez problemu uruchomimy także na systemie Windows 7, co zapewne ucieszy wiele osób. Minimalne wymagania są naprawdę przystępne i praktycznie żaden gracz z umiarkowanie nowoczesnym PC nie powinien mieć problemów z ich spełnieniem. Tu należą się producentowi brawa, ponieważ wiele gorzej wyglądających tytułów z mniejszymi światami wymaga od nas mocniejszego sprzętu, choć oczywiście z ostateczną opinią lepiej wstrzymać się do premiery gry.  

Bardzo podobnie sytuacja wygląda w przypadku rekomendowanych wymagań systemowych. Potrzebować będziemy tu bowiem jedynie 12 GB pamięci RAM, kiedy większość nowych produkcji wymaga od nas już 16 GB. Co więcej, do obsługi Cyberpunk 2077 rekomendowana jest grafika GEForce GTX 1060, czyli jedna z najpopularniejszych kart graficznych sprzed dwóch generacji. Oczywiście, przyda się tu także dysk SSD i choć nie pojawia się on w ujawnionej specyfikacji, to w Night City Wire pojawiła się wzmianka o tym elemencie.

Nie wiemy na rozgrywkę w jakiej jakości pozwolić mają poniższe specyfikacje, ale obstawiamy się, że chodzi tu o zabawę w rozdzielczości 1080p przy 30 kl./s w obu przypadkach, ale z różnymi ustawieniami graficznymi. Do płynniejszej rozgrywki potrzebować będziemy więc być może mocniejszego sprzętu. A Jak Wasze PC, spełniają te wymagania?

Cyberpunk 2077 wymagania sprzętowe:

Minimalne:

 • System operacyjny: Windows 7 lub Windows 10 (tylko 64-bitowe)
 • Procesor: Intel Core i5 3570K lub AMD FX-8310
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 780 (3 GB pamięci) lub AMD Radeon RX 470
 • RAM: 8 GB
 • Miejsce na dysku: 70 GB, zalecane SSD
 • DirectX: w wersji 12

Zalecane:

 • System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB pamięci) lub AMD Radeon R9 Fury
 • RAM: 12 GB
 • Miejsce na dysku: 70 GB SSD
 • DirectX: w wersji 12

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy