Czy God of War: Ragnarok będzie cross-generacyjny? David Jaffe nie ma wątpliwości

David Jaffe postanowił doprecyzować, że nie ma żadnej wiedzy na temat tego, czy nowa odsłona przygód Kratosa będzie dostępna zarówno na poprzedniej, jak i obecnej generacji. Choć sam nie ma wątpliwości, że tak będzie.

Kiedy Sony zdecydowało się ujawnić God of War: Ragnarok w czasie prezentacji PlayStation 5 we wrześniu, gra wydawała się idealnym pokazem możliwości nowego sprzętu, ale na razie wiemy o niej tylko tyle, że jej debiut zaplanowano na ten rok.

W ubiegłym tygodniu w czasie livestreamu były reżyser gier Santa Monica Studios, David Jaffe, poruszył jednak kilka wątków dotyczących nowych przygód Kratosa, sugerując przy tym, że te będą cross-generacyjne: "Oh, jestem przekonany, że następny God of War będzie dostępny na PS4/PS5. Oczywiście, że będzie. To znaczy, Jim Ryan praktycznie to powiedział" - twierdził.

Reklama

I choć to była tylko jego opinia, to wiele osób w sieci wzięło ją za pewnik i zaczęło przekazywać dalej, co najwyraźniej nie spodobało się reżyserowi (albo komuś w Sony, kto kazał mu wysławiać się precyzyjnie). Postanowił więc, nie przebierając w słowach, powiedzieć wszystkim, co o tym myśli, dobitnie podkreślając, że nie ma żadnej wiedzy w tym temacie.

"Co z Wami wszystkimi ********?! Mam ZEROWĄ wiedzę na temat tego, czy nowy GOW jest cross-generacyjny (ale proszę, oczywiście, że jest). Opierałem swoje przypuszczenia o to, że powiedział prasie Jim Ryan i fakcie, że nie jestem ****** debilem. To nie moje zadanie, żeby ujawniać JAKIEKOLWIEK info o GOW" - czytamy w jego kontrowersyjnym wpisie.

Nie da się jednak ukryć, że z powodu tego, że był reżyserem dwóch pierwszych części gry, wiele osób wciąż uważa, że ma jakieś sekretne dojścia u nowych twórców. Warto jednak pamiętać, że rozstał się z Santa Monica Studios już w 2007 roku, więc liczenie na to, że powie coś więcej o Ragnarok jest pozbawione sensu.

Z drugiej zaś strony, Jim Ryan nie zdecydował się jeszcze na żadne konkretne ogłoszenie w tym temacie i jego ostatni komentarz to listopadowa wypowiedź dla The Telegraph, w której zapytany o Ragnarok na PlayStation 4, odpowiedział: - Przykro mi. Nie mam dziś nic do powiedzenia w temacie - twierdził. No to jak będzie? Pewnie tak jak sugeruje Jaffe, ale na ten moment nowy GoW został zapowiedziany jedynie na PS5.

Daniel Górecki - ITHardware.pl


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: God of War: Ragnarok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy