Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Czesław Mozil nie tylko śpiewa, ale też gra w... gry!

A to niespodzianka. Kto by się spodziewał, że jedna z barwniejszych postaci sceny muzycznej interesuje się także grami. A może to tylko część nowej kampanii promocyjnej?

Facebook to niesamowicie potężne narzędzie. Co złego by o nim nie mówić, serwis ten pozwala pozostawać w ciągłym "kontakcie" nie tylko ze swoimi najbliższymi znajomymi, ale także cenionymi i lubianymi gwiazdami. Dzięki temu właśnie dowiedzieliśmy się, że jeden z polskich czołowych artystów, wokalista zespołu Czesław Śpiewa, Czesław Mozil - oprócz swojego głównego hobby, jakim niewątpliwie jest muzyka oraz projektowanie ubrań (od jakiegoś czasu kompozytor wraz z aktorką Dorotą Zielińską, współtworzą dziecięcą markę ubrań Czesiociuch - ceni sobie także inną gałąź rozrywki.

Reklama

A dokładniej rzecz biorąc tą bardziej elektroniczną, mianowicie gry wideo. W swoim najnowszym wpisie, który dzisiaj nad ranem zamieścił na oficjalnym profilu w społecznościowym portalu Marka Zuckerberga, Mozil nie ukrywa swojego zainteresowania najnowszą produkcją studia Naughty Dog, grą The Last of Us.

"Moja dziewczyna ma 14 lat i niebawem biorę ją w trasę. W czerwcu w moim hotelu pokojowym Ellie będzie ze mną" - czytamy w stosownym wpisie na facebookowej stronie muzyka.

Możliwe, że niektórzy po przeczytaniu takiego oświadczenia daliby ponieść się wodzom fantazji, starając się interpretować go w dwojaki sposób. Wątpliwy wiek i żeńskie imię teoretycznie mogłoby prowokować niektórych pseudofanów muzyka. Dla rozjaśnienia sytuacji pod dosyć oryginalnym komentarzem Czesław Mozil zamieścił także jeden z najnowszych, opublikowanych w ubiegłym tygodniu materiałów filmowych z gry. Dlatego co bardziej nadgorliwi użytkownicy mogą uspokoić swoją emocjonalność i odwołać wizytę na komendzie  - chociaż w większości przypadków ludzie zrozumieli aluzje autora, to po wpisach co poniektórych można wywnioskować, że chyba jednak nie wszyscy żyją w tym samym wymiarze.

Wracając jednak to tego, co w tym wypadku ważniejsze, to bardzo możliwe, że wyżej opisywany wpis ma związek z opublikowaną niedawno przez polski oddział Sony informacją o pełnej lokalizacji najnowszego projektu Naughty Dog. Bohaterowie The Last of Us mają przemówić polskim głosem, ale szczegółów co do obsady dubbingującej na razie brak. Konkretne nazwiska mają paść w tym tygodniu. Możliwe, że komentarz wokalisty i jurora programu X-Factor jest częścią zaplanowanej przez Sony akcji.

Współpraca Mozila w zakresie użyczania swojego głosu pod jedną z postaci The Last of Us wydaje się raczej mało prawdopodobne, ale już zaangażowanie do tego zadania jego aktualnej partnerki, aktorki Anny Cieślak, brzmi jak najbardziej realnie. Zresztą Sony zaprezentowało już jakiś czas temu zdjęcie z planu nagraniowego i pomimo tego, że twarz osoby wcielającej się w rolę głównej bohaterki gry, czyli Ellie, jest zasłonięta mikrofonem, to przy większym zbliżeniu trudno nie zauważyć pewnych podobieństw. Porównajcie zresztą sami - poniżej znajdziecie zdjęcie ze studia oraz kilka zdjęć aktorki.

Oczywiście na razie to tylko domysły. Wkrótce Sony powinno ujawnić oficjalną polską obsadę gry i cała sytuacja powinna stać się nieco bardziej klarowna.

The Last of Us to jeden z lepiej zapowiadających się tytułów tego roku. Gra tworzona jest przez autorów kultowej, znanej posiadaczom konsoli PS3 serii Uncharted. Światowa premiera (również w Polsce) ustanowiona została na czerwiec 2013 roku. Konkretna data nie została jednak jeszcze podana do informacji publicznej. Ciekawe, czy finalna wersja tej produkcji spełni oczekiwania Czesława Mozila? Może po przetestowaniu The Last Of Us zechce ponownie wyrazić swoją opinię w formie krótkiej recenzji? Chcielibyście przeczytać?

Z ostatniej chwili:

Jak się okazało, mieliśmy rację i część naszych wcześniejszych przypuszczeń znalazło swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Z przekazanej dosłownie przed momentem notki prasowej Sony Computer Entertainment Polska, dowiedzieliśmy się właśnie, że osobą, która użyczy swojego głosu odważnej bohaterce The Last of Us, będzie znana z zarówno z filmowej, jak i teatralnej scen, młoda i utalentowana aktorka Anna Cieślak.

"Ellie jest młoda, bardzo odważna, pewna siebie (...) i nad wyraz dojrzała jak na swój wiek. To jest dla mnie bardzo trudne zadanie bo to jest kilkunastoletnia dziewczynka (...) i trzeba oddać jej poziom odczuwania i emocje" - komentuje Ania Cieślak.

"Moja bohaterka jest partnerką Joela w tej przygodzie (...). Z jednej strony jest nim zafascynowana, a z drugiej strony często mu się stawia, buntuje i zdarza się że ma rację. To jest bardzo faja relacja, bo wymaga wzajemnej czujności, ale także zaufania" - opowiada o relacji łączącej dwójkę głównych bohaterów gry Ania Cieślak.

Oprócz powyższych rewelacji na temat polskiej obsady, dubbingującej The Last of Us, Sony oficjalnie potwierdziło również faktyczną datę rynkowego debiutu gry, która nastąpić ma 14 czerwca 2013 roku. Do tego czasu warto bardziej przybliżyć sobie tę produkcję. Powyżej możecie obejrzeć kilka nowych zdjęć ze studia nagraniowego, a pod tekstem znajdziecie także krótki film prezentujący pracę Anny Cieślak przy podkładaniu głosu pod jedną z postaci w The Last of Us (uwaga! materiał przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich). Jak oceniacie jej umiejętności? Myślicie, że uda jej się odpowiednio wczuć w rolę młodej dziewczynki?

AZ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje