Cywilizacja VI zapowiedziana!

2K zapowiedziało oficjalnie Cywilizację VI. Gra oferować ma nowe sposoby interakcji i ekspansji imperium, rozwoju kulturowego i rywalizowania z historycznymi przywódcami. Premiera jesienią.

Cel rozgrywki nie zmieni się - zadaniem gracza będzie zbudowanie cywilizacji, która oprze się próbie czasu. Sid Meier’s Civilzation VI oparte jest na niezmiennych fundamentach serii Civilization, do których dodaliśmy mnóstwo nowych ekscytujących elementów.

Wizualny wygląd gry zainspirowany został mapami i narzędziami z ery odkryć geograficznych, wprowadziliśmy również wiele kluczowych zmian w rozgrywce, takich jak rozrastające się miasta i aktywne odkrycia, dzięki czemu Sid Meier’s Civilization VI zaoferuje równocześnie zupełnie nowe doświadczenie i wszystko to, co sprawia, że seria Civilization jest tak wyjątkowa - mówi Ed Beach, główny projektant z Firaxis Games.

Reklama

W Cywilizacji VI miasta mają rozrastać się w sposób fizyczny na mapie świata, otwierając nieznane wcześniej strategiczne możliwości, z kolei aktywne odkrywanie nowych technologii i kultura odblokują nowe ścieżki gry.

Ponadto, zróżnicowani liderzy będą dążyli do realizacji własnych planów opartych na cechach charakteru. Pojawi się także opcja łączenia jednostek wsparcia z innymi oddziałami. Twórcy zapowiadają też usprawniony tryb wieloosobowy.

Premiera odbędzie się 21 października 2016 roku. Dystrybucją gry na polskim rynku zajmie się Cenega. Tytuł ukaże się w polskiej i angielskiej wersji językowej na komputerach osobistych. Dostępne będą wersje pudełkowa i cyfrowa. Cena pozostaje na razie nieznana.

Autor: Dawid Sych

Ekspert Ceneo
Dowiedz się więcej na temat: Cywilizacja VI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy