Cyberpunk 2077 za darmo na Xbox Series X po zakupie wersji Xbox One

​Polski CD Projekt - drugi największy producent gier wideo w Europie - potwierdził, że osoby kupujące Cyberpunk 2077 w wersji na system elektronicznej rozrywki Xbox One będą mogły zagrać w tytuł także na sprzęcie następnej generacji, a więc na Xbox Series X. Tym samym potwierdzono, że gra ukaże się na nowej konsoli.

Nie będzie to większą niespodzianką, lecz dotychczas deweloperzy zapewniali, że koncentrują się na PlayStation 4 oraz Xbox One i nie chcieli rozmawiać o dalszej przyszłości. Teraz zdecydowano się jednak na potwierdzenie, zaraz po tym, jak Microsoft ogłosił projekt między-konsolowego grania.

Warto dodać, że nie jest to jakaś wyjątkowo wymagająca inicjatywa dla samego CD Projektu. Mowa po prostu o opcji wstecznej kompatybilności, która na Xbox Series X pozwoli włączać produkcje wydane na wszystkich poprzednich generacjach sprzętu, cofając się wstecz do pierwszego Xboksa.

Reklama

"Gracze nie powinni być zmuszani do kupowania tej samej gry dwa razy, czy do płacenia za usprawnienia. Właściciele Cyberpunk 2077 na Xbox One otrzymają aktualizację na Xbox Series X, gdy tylko będzie to możliwe" - napisali przedstawiciele polskiego studia w wiadomości na Twitterze.

Program Microsoftu nosi nazwę Smart Delivery. Ogłoszony wczoraj wieczorem, obejmie także wszystkie piętnaście wewnętrznych firm deweloperskich należących do amerykańskiej korporacji, co oznacza, że całkiem sporo produkcji powinno być dostępnych bez dodatkowych kosztów na Series X.

Jeśli mowa o zewnętrznych studiach, wszystko zależy od ich woli. Producent konsoli podobno zachęca do dołączania do inicjatywy, lecz nie jest to w żaden sposób obowiązkowe. A więc Rockstar nadal będzie mógł sprzedawać gry kilka razy, jak było w ostatnich latach choćby z GTA 5.

Po ostatnim opóźnieniu, Cyberpunk 2077 zamiast 16 kwietnia trafi w ręce graczy dopiero 17 września. "Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu" - tłumaczył CD Projekt w styczniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox One
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy