Cyberpunk 2077 z wnętrzami budynków i dobrą optymalizacją

​Choć od czerwcowych targów E3 minęło już sporo czasu, w sieci cały czas pojawiają się mniejsze i większe informacje na temat oczekiwanego Cyberpunk 2077. Z ujawnionych niedawno informacji dowiadujemy się nieco na temat budynków Night City oraz optymalizacji tej futurystycznej gry.

Jeśli o tej pierwszej kwestii mowa, źródłem jest reżyser zadań, Mateusz Tomaszkiewicz . Ten ujawnił w rozmowie z serwisem GamingBolt, że ulice metropolii Night City nie będą jedynymi lokacjami, jakie zaoferuje miasto. Jeśli wszędzie pełno jest wieżowców, to będziemy musieli też do nich wejść.

"Miasto nie jest oczywiście zbudowane tylko z poziom gruntu, ale także z budynków. Do wielu z nich możemy wejść. Nie do wszystkich, ale dla części przygotowaliśmy wnętrza. Mają wiele pięter, pomiędzy którymi możemy się przemieszczać na różne sposoby. Do dodaje miastu przestrzeni".

Reklama

To na razie wszystkie znane szczegóły. Nie wiemy obecnie, ile dokładnie budynków przyjdzie nam odwiedzić i co znajdziemy wewnątrz, lecz można spodziewać się, że większość ogromnej metropolii pozostanie zamknięta. Wypełnienie wszystkich wnętrz byłoby chyba zbyt dużym wyzwaniem.

Jeśli mowa o wspomnianej optymalizacji, to serwis Wccftech miał okazję porozmawiać z Alvinem Liu, który zajmuje się w studiu CD Projekt Red projektowaniem interfejsu. Pomimo takiego zajęcia, najwyraźniej był w stanie zapewnić rozmówcę o stanie silnika szykowanego dla Cyberpunk 2077.

Wccftech zapytało z pewnym zaniepokojeniem, czy konsole obecnej generacji - PlayStation 4 oraz Xbox One - będą w stanie udźwignąć nadchodzącą produkcję na zadowalającym poziomie ustawień graficznych, biorąc pod uwagę ogrom świata oraz jego "gęstość". Czy jest to wyzwanie dla twórców?

"Nie, mamy bardzo elastyczny silnik, REDengine. W rzeczywistości uznajemy konsole za platformę pierwszej klasy i gra wygląda na nich świetnie. Oczywiście, jeśli wydamy dwa tysiące dolarów na PC, tytuł będzie wyglądał lepiej. Ale grafika na konsolach i słabszych komputerach jest świetna" - mówił.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama