Cyberpunk 2077 z konsolowymi wymaganiami sprzętowymi

​Cyberpunk 2077 otrzymał na targach E3 konkretną datę premiery, więc w przeróżnych sklepach internetowych ruszyły zamówienia przedpremierowe. Mowa nie tylko o PC, lecz także o wydaniach konsolowych na PlayStation 4 oraz Xbox One. To pozwala spojrzeć na pewne szczegóły na temat gry.

Jeśli zajrzymy na PS Store (ale - co ciekawe - tylko w wybranych krajach) dowiemy się, że odsłona na PS4 będzie potrzebowała co najmniej 80 GB wolnego miejsca na dysku twardym. W obecnych czasach coraz większych rozmiarów gier taka liczba nie powinna już chyba zbytnio dziwić.

Z opisu w cyfrowym sklepie dowiadujemy się także, że twórcy celują w rozdzielczość 1080p. Ten element wygląda inaczej w przypadku Microsoft Store, gdzie reklamowane jest "4K Ultra HD". Mowa zapewne wyłącznie o modelu Xbox One X i jakiejś formie skalowania - nie znamy niestety detali.

Reklama

To wszystkie ujawnione obecnie szczegóły. Do kwietniowej premiery zostało jeszcze sporo czasu, więc wiele może jeszcze ulec zmianie. Nie wiemy na przykład niczego na temat jakże istotnych wymagań sprzętowych wersji PC.

W ramach ciekawostki możemy jednak dodać, że fragmenty prezentowane dziennikarzom na tegorocznych targach E3 uruchamiano także na komputerach osobistych, wyposażonych między innymi w kartę graficzną Titan RTX za jakieś 12 tysięcy złotych. Do tego procesor Intel i7-8700K.

Tych podzespołów nie ma co jednak przekładać na standardowe wymagania sprzętowe, które będą zapewne znacząco niższe niż PC z targów w Los Angeles. Przed twórcami przecież jeszcze sporo pracy, w tym optymalizacja płynności działania produkcji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy