Reklama

Cyberpunk 2077 wcale nie musi otrzymać trybu multiplayer

​Na początku lipca informowaliśmy, że wrocławski oddział studia CD Projekt Red zajmuje się trybem wieloosobowym do Cyberpunk 2077, który to element także powinien ukazać się jako osobny produkt. Być może w stylu GTA Online i Red Dead Online, oferując sieciową zabawę w świecie gry.

Teraz deweloperzy postanowili wylać kubeł zimnej wody na głowy fanów oczekujących takiej wieloosobowej zabawy. Podczas rozmowy na targach Gamescom twórcy przyznali, że biuro we Wrocławiu jedynie eksperymentuje z takimi rozwiązaniami i nic nie zostało jeszcze ustalone.

"Prowadzimy badania na temat trybu multiplayer, ale koncentrujemy się na wrażeniach dla pojedynczego gracza i właśnie to otrzymamy w 2020 roku. To nie znaczy, że nie będzie zabawy wieloosobowej, ale nie mówimy także, że absolutnie będzie" - wyjaśnia Marthe Jonkers z CDP Red.

Reklama

Zespół we Wrocławiu jest mały, około 40-osobowy. "Kiedyś powiedzieliśmy, że będzie coś. Po to przejęliśmy Wrocław, żeby się udało, ale nie chcemy obecnie o tym dyskutować, aby nie rozpraszało komunikacji" - mówił Adam Kiciński, zapytany na początku lipca właśnie o tryb wieloosobowy w grze.

"Jeśli dodać tryb multiplayer, musi on być zrobiony dobrze. Immersja jest dla nas bardzo ważna i musimy się upewnić, że wszystko pasuje, razem z kampanią dla pojedynczego gracza. Nie wrzucimy na to wszystko trybu wieloosobowego i uznamy, że gotowe" - kontynuuje Marthe Jonkers.

"Jeśli nie będzie pasować, trudno. W Cyberpunk wszystko musi być co najmniej w standardzie Wiedźmina. Nie wiem, co czeka nas w przyszłości, ale na pewno upewnimy się, że wszystkie elementy są w odpowiednio wysokiej jakości" - dodaje twórca, na stanowisku starszego grafika koncepcyjnego.

Deweloper dodaje, że podczas tworzenia Wiedźmina 3 zespół liczył około 200 osób. Teraz jest dwukrotnie większy, ale wszelkie moce przerobowe są potrzebne, ponieważ produkcja oferuje znacznie większą swobodę działania i trzy klasy postacie zamiast jednego wiedźmina Geralta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy