Reklama

Cyberpunk 2077 w czołówce ogrywanych na Steam tytułów w 2021 roku

​To może być jedno z większych zaskoczeń 2021. Wciąż zabugowany i wciąż niespełniający przedpremierowych obietnic Cyberpunk najwyraźniej sprzedaje się wyśmienicie. Właśnie dowiedzieliśmy się, że Cyberpunk 2077 jest jednym z najlepiej sprzedających się tytułów na Steam.

Wszyscy pamiętamy, co działo się tuż po premierze Cyberpunk 2077 i być może nie ma się co dłużej pastwić nad tym wstydliwym rozdziałem w dziejach CDP. Minął rok, gra otrzymała kilka patchy i wygląda na to, że na PC można z niej czerpać względną przyjemność.

Już w listopadzie ogłoszono, że wersja Cyberpunk 2077 na komputery PC wspięła się na szczyt bestsellerów Steam, zdobywając przy okazji bardzo pozytywne recenzje. Ten trend utrzymał się do końca roku i pomógł grze stać się jedną z najlepiej sprzedających się i najczęściej granych gier na Steam 2021 roku.

Reklama

Cyberpunk 2077 ze srebrem za sprzedaż na Steam

Do upragnionej plakietki "Platinium" jednak sporo zabrakło. Tę otrzymują tylko największe i najlepsze hity - Grand Theft Auto 5 i DOTA2. Cyberpunk może pochwalić się tylko (albo aż, biorąc pod uwagę okoliczności) srebrem. Należy też zauważyć, że lista bestsellerów Steam zawiera tylko dochody z gry, a nie dokładnie liczbę sprzedanych egzemplarzy. Przychody z DLC i mikrotransakcji także mają wpływ na dochód z danej gry. Trzeba pamiętać, że CP2077 nie ma ani jednych, ani drugich. To sprawia, że wynik jest jeszcze bardziej imponujący.

Niech to będzie osłodą za naprawdę trudny rok dla CDP. Oczywiście - firma sama sobie na to zapracowała, ale po drodze spotkało ją jeszcze parę ciężkich sytuacji, wśród których atak hakerski i kradzież kodu źródłowego były mocno dotkliwe. Podobnie jak wycofanie gry ze sprzedaży w sklepie Sony.

Trwają prace nad next-genowymi wersjami Cyberpunka dla konsol PlayStation 5 i Xbox Series S/X. Obecny stan techniczny gry nadal nie jest na zbyt zadowalającym poziomie. Szczególnie jeśli dotrzemy do serii zadań z Panam. Bug goni bug. A nam... pozostaje czekać na nowe łatki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy