Reklama

Cyberpunk 2077 stracił szansę zdobycia nagrody The Game Awards 2020

​Przełożenie premiery Cyberpunka 2077 spowodowało, że polska gra nie weźmie udziału w tegorocznej edycji TGA, czyli najważniejszego dla branży wirtualnej rozrywki plebiscytu.

The Game Awards to prestiżowy plebiscyt, w którym co roku wybiera się najlepsze w danym okresie gry. W tym roku jednym z nich mógł być Cyberpunk 2077, aczkolwiek - jak poinformowali organizatorzy wydarzenia - tak się nie stanie, a to ze względu na opóźnienie premiery gry.

Geoff Keighley organizator oraz pomysłodawca imprezy potwierdził, że tytuł studia CD Projekt RED został w tegorocznej edycji wykluczony z listy, ponieważ The Game Awards 2020 odbywa się 10 grudnia, czyli w dniu wejścia gry do sprzedaży. Decyzja spotkała się z negatywną reakcją internautów, twierdzących, że szansę powinna dostać każda gra debiutująca do 31 grudnia. Keighley stwierdził jednak, że ich nagrody nie są i nigdy nie były oparte na roku kalendarzowym.

Reklama

Wielka szkoda i nie ulega wątpliwości, że gdyby Cyberpunk 2077 trafił do sklepów 19 listopada, to wówczas miałby ogromne szanse zdobyć najważniejszą nagrodę Gry Roku. Samo opóźnienie nadejścia strzelanki "Redów" wynika z faktu pojawienia się konsol nowej generacji i chęci możliwie najlepszego dopracowania tytułu. Jak przyznawali przedstawiciele polskiej firmy, chodzi m.in. o pozbycie się pewnych błędów.

Zaistniała sytuacja nie spodobała się fanom do tego stopnia, że część z nich dała się ponieść negatywnym emocjom i przekroczyła granice, stosując się do poważnych gróźb śmierci w kierunku deweloperów. Co ciekawe, pojawiła się informacja, jakoby pracownicy studia do niemal ostatniej chwili nie mieli świadomości o trzecim przesunięciu premiery gry, która nie tak dawno osiągnęła status złoty.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy