Cyberpunk 2077 skazany na sukces? Według analityków gra może osiągnąć fenomenalny wynik sprzedaży

​Już w przyszłym roku zadebiutuje wyczekiwany przez graczy Cyberpunk 2077. Branżowi analitycy są niezwykle optymistycznie nastawieni do startu najnowszej gry CD Projekt RED, wróżąc jej bardzo wysoką sprzedaż.

Premiera Cyberpunk 2077 nastąpi 16 kwietnia 2020 roku i raczej większość oczekujących tego dnia fanów nie ma wątpliwości, że najnowsza gra CD Projekt RED będzie równie dobra co świetnie przyjęty Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mimo iż uniwersa obu tytułów diametralnie się od siebie różnią i zabranie w tym przypadku tak uwielbianych zwłaszcza przez Polaków słowiańskich klimatów to futurystyczna, cyberpunkowa otoczka również powinna przypaść im do gustu.

Podobnego zdania jest branżowy analityk, który w najnowszym raporcie Bloomberga wróży produkcji Redów wyśmienity start. Matthew Kanterman zauważa, iż Cyberpunk 2077 do końca przyszłego roku ma szansę sprzedać się nawet w 20 milionach egzemplarzy, co z drugiej strony jest jedynie dość optymistyczną prognozą, ale nie brakuje głosów, że całkiem realną.

Reklama

W osiągnięciu tego założenia ma pomóc nie tyle krajowy rynek, gdzie bazujący na pomyśle Mike'a Pondsmitha uniwersum nie jest tak popularne, ale zagraniczny. Jak wiemy trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii spotkała się z wysokim zainteresowaniem ze strony globalnego rynku, dzięki czemu gracze kojarzący polską firmę oraz interesujący się tematyką cyberpunkową powinni bez trudu sięgnąć po najnowszą propozycję "Redów". Warto podkreślić, że wspomniana prognoza jest częścią raportu zawierającego 50 przedsiębiorstw, które warto w najbliższym czasie obserwować pod kątem inwestycji. Oczywiście na udostępnionej liście nie mogło zabraknąć właśnie CD Projekt RED.

Polska firma zdołała wygrać w dwóch kategoriach — prognozowanego wzrostu zysków na akcję oraz szacowanego wzrostu sprzedaży. Eksperci zgodnie sądzą, że w obu przypadkach korporacja osiągnie kolejno 1183,13 procent i 446,12 procent. Jeśli chodzi o posiadane aktywa rodzime przedsiębiorstwo zajęło ostatnie miejsce (wynoszą one 304,19 mln dolarów). Jeszcze bardziej optymistyczna w kwestii zainteresowania Cyberpunkiem 2077 jest firma Noble Securities, która zakłada sprzedaż na poziomie 23 milionów sztuk w 2020 roku.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy