Reklama

Cyberpunk 2077 przedstawi wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby?

​W sieci pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, z których wynika, że powstający Cyberpunk 2077 przedstawi akcję z perspektywy pierwszej osoby.

Redakcja serwisu Gry-OnLine twierdzi - powołując się na pragnących zachować anonimowość informatorów, że kolejny duży projekt studia CD Projekt RED jest strzelanką ukazującą wydarzenia z oczu postaci. To istotna zmiana względem wcześniejszych gier developerów, czyli rzecz jasna trylogii trylogii Wiedźmin, która prezentuje zmagania z kamery umieszczonej za plecami bohatera.

Źródła dziennikarzy portalu uważają, że nie zabraknie oczywiście elementów RPG. Podobnie jak w przygodach Geralta z Rivii pojawi się więc możliwość rozwijania podopiecznego, aczkolwiek w starciach - niczym w cyklu Deus Ex - gracze skorzystają z broni palnej.

Reklama

Obecnie nad produkcją pracują - podobno "pełną parą" - zespoły w Warszawie oraz Krakowie. Członkowie małopolskiej ekipy odpowiadają ponoć za sekwencję, która rozegra się na terenie Księżyca.

W planach jest również rzekomo zaczerpnięty między innymi z serii Titanfall system umożliwiający graczom chodzenie kierowaną postaciach po ścianach. Informatorzy Gry-Online podkreślają jednocześnie, że rozgrywka będzie "dynamiczna".

Oczywiście do powyższych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem, ponieważ trudno na razie oszacować, na ile są wiarygodne. Perspektywa pierwszoosobowa nie byłaby jednak - wbrew pozorom i oczekiwaniom - zaskoczeniem, biorąc pod uwagę znaczenie broni palnej w uniwersum gry.

Cyberpunk 2077 powstaje od kilku lat, ale oficjalne szczegóły na temat produkcji nadal są nieznane, podobnie jak data premiery. Spekuluje się jednak, że na tegorocznych targach E3 studio CD Projekt RED pokaże nowy zwiastun i pierwsze fragmenty rozgrywki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy