Reklama

Cyberpunk 2077 pozwoli stworzyć własną postać

​W trakcie spotkania z inwestorami powiązanego z prezentacją raportu finansowego przedstawiciele Grupy CD Projekt podzielili się kilkoma nowymi szczegółami na temat powstającego Cyberpunk 2077.

Prezes firmy - Adam Kiciński - oznajmił, że podczas zabawy gracze otrzymają możliwość stworzenia własnego bohatera lub bohaterki. Twórcy umożliwią wybranie jednej z kilku klas postaci - każda zapewne wyróżni się unikalnymi cechami i umiejętnościami.

Potwierdzono tym samym zapewnienia sprzed kilku lat. Obecność opcji stała pod znakiem zapytania, po tym, jak w internecie pojawiły się nieoficjalne doniesienia, z których wynikało, że developerzy postanowili zmienić pierwotne założenia.

Szczegółów na temat klas postaci oczywiście nie ujawniono. Nieco wskazówek dostarcza papierowe RPG, na którym bazuje tworzona produkcja. W oryginale znalazło się 12 różnych typów bohaterów (zwanych rolami), w tym gliniarz, pracownik korporacji, technik i dziennikarz.

Reklama

Zapytany przez jednego z inwestorów o tryb sieciowy, Kiciński nie chciał udzielić bezpośredniej odpowiedzi, tłumacząc, że nie lubi komentować podobnych kwestii. Nie wykluczył jednak, że w przyszłości produkcja może wzbogacić się o zabawę wieloosobową. Jednocześnie podkreślił, że na razie autorzy skupiają się na przygotowaniu tytułu kładącego - niczym Wiedźmin 3 - na rozbudowaną kampanię fabularną.

Szef Grupy CD Projekt odniósł się także do niedawnych niepotwierdzonych informacji, jakoby Cyberpunk 2077 miałby trafić nie tylko na PC, Xbox One i PS4, ale także na konsole następnej generacji. Oznajmił, że póki nowe platformy nie zostaną zapowiedziane, może jedynie spekulować, ale zaznaczył, produkcja oraz napędzającą ją technologia są gotowe, by korzystać z możliwości przyszłych urządzeń.

Kiciński nie chciał zdradzić, kiedy polska firma ujawni dodatkowe szczegóły na temat projektu, podkreślając, że nie zamierza "ogłaszać ogłoszenia". Pytany jednak, czy gra zostanie pokazana na tegorocznym E3, stwierdził, że jakiekolwiek plany spółka ujawni tuż przed czerwcowymi targami.

Data premiery Cyberpunk 2077 na razie nie jest znana. Spekuluje się, ze w trakcie wydarzenia organizowanego w Los Angeles twórcy zaprezentują kolejny zwiastun oraz pierwsze fragmenty rozgrywki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje