Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Cyberpunk 2077 odpalimy na Windows 7. Gra otrzyma wsparcie DirectX 12

​CD Projekt RED nie zapomina o użytkownikach Windowsa 7, którzy będą mogli zagrać w najnowszą grę polskiego studia, Cyberpunk 2077.

Poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące wyczekiwanego przez graczy Cyberpunka 2077. Okazuje się, że CD Projekt RED nie zapomina o użytkownikach starszej edycji Windowsa 7, których mimo upływu lat nadal jest sporo.

Reklama

Rodzimemu deweloperowi nie przeszkadza nawet fakt, że od początku 2020 roku siódemka straciła wsparcie od Microsoftu przez co nie są dostarczane najnowsze poprawki.

Co ciekawe Cyberpunka 2077 nie odpalą właściciele nowszego, ale mniej popularnego Windowsa 8. Tym samym produkcja ruszy wyłącznie na Windowsie 10 oraz Windowsie 7.

Oprócz tego do gry będzie wymagany DirectX 12, a jako powody tej decyzji deweloperzy wymieniają m.in. fakt, że to standardowe rozwiązanie dla Xboksa, na którym strzelanka również się pojawi.

Marcin Gollent z CD Projekt RED powiedział też, że ekipa nadal będzie testować Cyberpunka 2077 na systemie Windows 7, chociaż zważywszy na brak wspomnianego wsparcia należałoby poważnie rozważyć migrację do nowszej dziesiątki.

Trzeba pamiętać, iż osoby ze starszym sprzętem mogą odczuwać problemy z działaniem DirectX 12 w tym wydajnością. Uważacie, że brak obsługi DirectX 11 to duży błąd ze strony Redów? Cyberpunk 2077 po kolejnym przełożeniu terminu premiery zadebiutuje 19 listopada na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama