Reklama

Cyberpunk 2077 - modyfikacja pozwoli na rozgrywkę w VR

Jeśli poziom imersji w Cyberpunku 2077 jest dla was niewystarczający, ten mod powstaje z myślą o was.

Nie jest to żadna oficjalna modyfikacja, tylko fanowski dodatek. Pracuje nad nim Luke Ross. Ten doświadczony modder chce przenieść akcję Cyberpunka 2077 do wirtualnej rzeczywistości. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, już w styczniu otrzymamy możliwość wkroczenia do Night City w głowach VR na głowie.

oss już od dawna planował przygotować VR-ową modyfikację dla Cyberpunka 2077 (właściwie zdecydowali o tym - w ramach głosowania na portalu Patreon - sami gracze), ale przyznał, że przez dłuższy czas wstrzymywał się z powodu różnego rodzaju błędów oraz problemów ze stabilnością działania gry. Obecnie chwali sobie autorski silnik studia CD Projekt RED - REDengine 4 - twierdząc, że sprawdza się świetnie przy konwersji na wirtualną rzeczywistość.

Reklama

Ross w ramach projektu R.E.A.L. VR mods przygotował już kilka naprawdę udanych konwersji na wirtualną rzeczywistość. Dzięki jego wytężonej pracy mogliśmy do tej pory zagrać w VR w takie gry, jak Grand Theft Auto 5, Red Dead Redemption 2 czy Mafia Trilogy. Każdą z nich można przejść w całości, nie ściągając gogli ani na chwilę.

Oczywiście należy mieć na uwadze, że aby zagrać w tak wymagające gry w wirtualnej rzeczywistości, trzeba mieć naprawdę potężnego peceta. Nie znamy jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych modyfikacji do Cyberpunka 2077, ale bez karty graficznej za kilka tysięcy złotych nawet nie ma co marzyć o przetestowaniu jej. A nawet jeśli taką posiadacie, prawdopodobnie nie macie co liczyć na wyższy poziom detali niż średni. Jednak przeżycia z odwiedzin Night City w takiej formie mogą być niezapomniane.

A CD Projekt RED nadal pracuje nad poprawkami do Cyberpunka 2077. Na początku przyszłego roku gra doczeka się kolejnej aktualizacji. W pierwszym kwartale twórcy planują wypuścić też next-genowy upgrade. W późniejszym okresie możemy się spodziewać pierwszego fabularnego dodatku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy