Cyberpunk 2077: Gracze nadal szukają rozwiązania jednej z tajemnic

​Można by pomyśleć, że w dwa lata po premierze gry wszystkie jej sekrety będą już dawno odkryte. Fani Cyberpunka 2077 odnaleźli już przecież nawet miejsce misji związanej z pierwszym zwiastunem gry. Nie znaleźli jednak nadal odpowiedzi na jedno pytanie...

Pierwszy ślad zagadki pojawił się niezwykle szybko, bo tuż po oficjalnej premierze. Był to tajemniczy kod, wyświetlany na jednym z pomników, otoczonych modlącymi się mnichami. Widoczny był na nim wyraźny napis "FF:06:B5", wtedy jeszcze w rzucającym się w oczy, czerwonym kolorze. Zagadka tak pochłonęła ludzi, że powstało dedykowane jej podforum Reddita, gdzie aktualnie znaleźć można ponad 10 tysięcy graczy. Wszyscy oni usilnie próbują rozwiązać tajemnicę, posuwając się czasem do absurdalnych pomysłów. Począwszy od najbardziej oczywistych, jak użycie kodu jako koloru w HTML, adresu MAC oraz próby zestawienia go z innymi, podobnymi "szyframi" w grze, przez wymagające dużo większej kreatywności.

Reklama

Niektórzy wpadli nawet na pomysł, by odnieść kod do analizy fontu Wingdings, a nawet sądzili, że ma on coś wspólnego z tym, ile razy w ladę baru uderzyła palcami postać Elizabeth Peralez. Co ciekawe, kod przetłumaczony na kolor w HTML daje mocny róż, a niektóre statuy w mieście trzymają w rękach różowe kule. W dodatku wraz z patchem 1.5 nastąpiła jakaś zmiana, bo kolor napisu zmienił się z czerwonego na charakterystyczny żółty.

Jednym słowem próby wyjaśnienia zagadki zaczęły zataczać coraz szersze kręgi, ze spiskowymi teoriami włącznie - bezskutecznie. Gdy jednak pojawiały się pierwsze głosy zwątpienia, od ludzi, którzy zaczęli uważać, że żadnej tajemnicy nie ma, emocje na nowo rozbudził Paweł Sasko, główny projektant zadań w grze, który potwierdził, że w istocie jest to pewnego rodzaju zagadka. To oczywiście na nowo rozbudziło apetyty łowców zagadek.

Możliwe wydają się być jeszcze dwie opcje. Albo cała "tajemnica" jest tylko sposobem na podtrzymywanie zainteresowania grą, albo otrzymamy jeszcze jakieś dodatkowe informacje na jej temat w zapowiedzianym niedawno dodatku. Póki co jednak poszukiwania dalej trwają.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama