Cyberpunk 2077, Fortnite, Watch Dogs Legion - nowe trailery pokazują grafikę

Prezentacja nowych kart graficznych od firmy Nvidia była także okazją na pokazanie zwiastunów gier włączonych na urządzeniach serii 3000 - oczywiście na wyśrubowanych ustawieniach graficznych, by pokazać pełnię możliwości nadchodzącej generacji układów GPU.

Na pierwszy ogień idzie Cyberpunk 2077 od polskiego CD Projekt Red. Patrzymy na materiał wideo zarejestrowany w rozdzielczości 4K, a także z włączonym ray tracingiem, czyli wymagającą techniką odpowiadającą za generowanie realistycznego oświetlenia. Jest spojrzenie ma miasto i jazdę autem.

Po ostatnim opóźnieniu, aktualna data premiery Cyberpunk 2077 to 19 listopada, a platformy docelowe - PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. W późniejszym terminie gry można spodziewać się także na konsolach nadchodzącej generacji, czyli na PS5 oraz Xbox Series X. Tutaj nie podano jednak dat.

Reklama

Następna w kolejce gra to Watch Dogs Legion od Ubisoftu. Tutaj także postanowiono przygotować zwiastun, który podkreśla zastosowanie ray tracingu. Dwuminutowy trailer pokazuje przeróżne ujęcia wirtualnego Londynu. Jest też DLSS, czyli nowatorska technika skalowania rozdzielczości grafiki.

Czym jest ray tracing? To bardzo wymagające pod względem obliczeniowym kalkulowanie realistycznego rozchodzenia się światła w przygotowanych scenach, na podstawie dokładnego analizowania, gdzie i jak odbiją się poszczególne promienie światła z różnych źródeł.

Pełnoprawny ray tracing zarezerwowany był dotychczas dla filmów, gdzie efekt końcowy renderuje się raz, więc czas potrzebny na wygenerowanie klatek nie ma większego znaczenia. Twórcy takich produkcji mogą więc postawić na zaawansowany ray tracing, co przekłada się na świetne efekty.

Na koniec jest jeszcze Fortnite, które także chwali się zastosowaniem ray tracingu. Jak widać, technologia nadaje się świetnie nie tylko do produkcji z realistyczną grafiką, ale także dla bardziej kolorowych i kreskówkowych produkcji, jak właśnie sieciowa strzelanka battle royale od Epic Games.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy