Cyberpunk 2077 - fanowski mod zmienia rozgrywkę nie do poznania

​545 kilobajtów. Tyle waży mod opracowany przez jednego z fanów. Tyle wystarczy, by Cyberpunk 2077 zmienił się w inną grę.

No, może trochę przesadzamy, ale tylko trochę. Moder o pseudonimie Scissors123454321 opracował dodatek wprowadzający do zabawy w Cyberpunku 2077 szereg odczuwalnych zmian. Mod nosi nazwę Full Gameplay Rebalance, jest darmowy i można go pobrać z serwisu Nexus Mods.

Modyfikacja przede wszystkim usuwa skalowanie siły przeciwników. Scissors123454321 zauważył, że w oryginale ta rośnie szybciej niż statystyki V wraz z kolejnymi osiąganymi poziomami doświadczenia. Od teraz wrogowie nie stają się z czasem tak groźni, jak dotychczas, ale za to skuteczność talentów i przedmiotów uległa zmniejszeniu. Moder obniżył także szansę na zadanie obrażeń krytycznych i zmienił całkowitą odporność na statusty na procentową.

Reklama

Pomniejszych zmian jest o wiele więcej. Scissors123454321 pisze, że zmodyfikował sztuczną inteligencję przeciwników, statystyki, perki, punkty doświadczenia, działanie broni, ulepszenia broni, wszczepy, hakowanie, ceny u handlarzy... Jest tego naprawdę dużo, a w efekcie poziom trudności w Cyberpunku 2077 wzrósł. Jednak twórca przygotował instrukcję, która pozwala na własnoręczne dostosowanie ustawień do swoich umiejętności i upodobań.

Dla wielu graczy powyższa modyfikacja może okazać się o wiele milszą niespodzianką niż to, co przygotował CD Projekt RED w ramach aktualizacji o numerze 1.3. Wygląda jednak na to, że "Redzi" pracują już nad znacznie ciekawszymi dodatkami, w tym nad dwoma fabularnymi DLC oraz nad trybem multiplayer (który nie wiadomo, na jakich zasadach będzie działał). Jeszcze w tym roku mamy też otrzymać next-genową aktualizację, ulepszającą grafikę oraz wydajność w wersjach na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy