Cyberpunk 2077: Data premiery wersji next-gen ujawniona!

​Gracze wyczekujący next-genowego ulepszenia Cyberpunka 2077 mogą powoli rezerwować czas. CD Projekt zapowiedział, kiedy gra otrzyma upgrade na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Autorzy Cyberpunka 2077 od początku zapowiadali, że gra ukaże się początkowo w wersji jedynie podrasowanej pod kątem konsol nowej generacji, a docelowo otrzyma upgrade warstwy graficznej opracowany stricte z myślą o next-genach - Xboksach Series X oraz PlayStation 5. Aktualizacja miała zostać opublikowana jeszcze w tym roku, ale jakiś czas temu CD Projekt poinformował, że studio potrzebuje więcej czasu na jej przygotowanie.

Na szczęście wygląda na to, że data wydania next-genowego ulepszenia Cyberpunka 2077 jest już naprawdę blisko. Adam Kiciński, prezes CD Projektu, powiedział w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że upgrade dla Xbox Series X oraz PlayStation 5 ukaże się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Reklama

W tym samym okresie gra otrzyma też patch oznaczony numerem 1.5. Co prawda nie znamy jeszcze szczegółów na temat kolejnej dużej łatki, ale można się spodziewać, że wprowadzi ona szereg istotnych poprawek zarówno w warstwie technicznej, jak i w gameplayu.

Kiciński poinformował, że CD Projekt nie planuje żadnych aktualizacji ani dodatków do Cyberpunka 2077 na ten rok. Nie wiadomo też, co będzie pierwsze - next-genowy upgrade czy aktualizacja o numerze 1.5. Wiemy natomiast, co stało się główną przyczyną opóźnienia ulepszenia dla konsol nowej generacji. Kiciński wyjaśnił, że od czasu premiery pierwotnej wersji technologia zmieniła się w takim stopniu, że dostosowanie gry do Xboksa Series X oraz PlayStation 5 zajmuje zwyczajnie więcej czasu niż planowano.

CD Projekt pracuje też aktualnie nad next-genowym upgrade'em dla Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Ulepszenie jednego z najlepszych RPG-ów w historii zadebiutuje w drugiej połowie przyszłego roku. Powstaje nie tylko z myślą o konsolach nowej generacji, ale także na PC.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy