Cyberpunk 2077: Bohaterowie amerykańskiego filmu w polskiej produkcji

Cyberpunk 2077 od lat jest chwalony przez graczy z całego świata. Po początkowych poważnych problemach ze stanem technicznym, dziś nie ma już po nich najmniejszego śladu. Świadczą o tym chociażby oceny i recenzje na platformie Steam. Jedna z youtuberek postanowiła użyć polskiej gry do stworzenia zabawnego filmu. Do cyberpunkowego uniwersum dodano komedię z lat 90.

Cyberpunk 2077 jedną z ikon polskiej kultury współczesnej

Cyberpunk 2077 jest jednym z najbardziej znanych dzieł polskiego gamedevu. Gra stworzona przez polskie studio CD Projekt RED jest ceniona na całym świecie, o czym świadczą znakomite recenzje ekspertów oraz graczy w ostatnich miesiącach. Bardzo szerokim i jednocześnie pozytywnym echem odbił się także wypuszczony przez twórców dodatek - Phantom Liberty, który unowocześnił produkcję w kilku aspektach oraz rozszerzył świat gry, dodając zupełnie nową dzielnicę oraz linię zadań, które mieliśmy do wykonania.

Reklama

Dlatego też nie można się dziwić temu, że dla wielu Cyberpunk 2077 jest jednym z symboli współczesnej popkultury. Choć od premiery gry minęły niemal cztery lata, Cyberpunk 2077 nadal utrzymuje się na wysokich pozycjach w rankingach popularności. Jedna z youtuberek postanowiła połączyć ten tytuł z filmem komediowym z 1994 roku. Choć połączenie to z pozoru wydaje się być niedorzeczne, to zaprezentowany filmik został zmontowany bardzo sprawnie.

Sceny z amerykańskiego filmu w Cyberpunku

Wspominaną produkcją jest "Twin Sisters" (pol. "Niańki") z 1994 roku. Jego fabuła opowiada o braciach, którzy chcąc uzbierać pieniądze na własną restaurację, postanawiają wziąć pod opiekę niegrzecznych siostrzeńców biznesmena. W główne role wcielili się prawdziwi bracia bliźniacy - Peter oraz David Paulowie. Za reżyserię tego filmu odpowiadał John Paragon, znany najbardziej z amerykańskiego serialu dla dzieci "Pee-wee's Playhouse".

Za połączenie Cyberpunka z Twin Sisters odpowiada youtuberka znana jako Nadya PLAY. Na nieco ponad minutowym materiale widzimy kilka sekwencji połączonych scen. Głównymi bohaterami są wspomniani wcześniej bracia, ubrani w bardzo osobliwy sposób, modny w latach 80-90. Przybyli oni do Night City po to, by stać się najemnikami, a następnie biorą udział w bardzo niebezpiecznych sytuacjach.

Najwyraźniej, według autorki krótkiego filmu, świat Cyberpunka zaoferował braciom zupełnie inny sposób zarobku, niż przedstawiono to w produkcji Johna Paragona. Warto jednak podkreślić, że wariacja tych dwóch produkcji udała się w tym przypadku znakomicie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyberpunk 2077 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy