Reklama

Cyberpunk 2077 bez umów na wyłączność dla sklepów

​W ostatnich miesiącach coraz częściej informujemy o tym, że nadchodzące produkcje - zwłaszcza na PC - sprzedawane będą wyłącznie w Epic Games Store. Taka bitwa na "exclusive’y" od zawsze trwa w świecie konsol, lecz jeszcze nigdy nie dotyczyła w tak dotkliwy sposób rynku komputerów osobistych.

To sprawia, że coraz częściej pytania na temat wersji PC kierowane są pod adresem studia CD Projekt Red, które produkuje obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier w sferze PC, czyli Cyberpunk 2077. Czy polskie studio także podpisze umowę z Epic Games, a może zachowa tytuł dla GOG?

"Naszym celem jest sprawienie, by Cyberpunk 2077 był dostępny dla jak największej liczby graczy, na ich ulubionych platformach" - uciął wszelkie spekulacje Marcin Momot, zajmujący się w polskim studio koordynowaniem komunikacie ze społecznością. To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Reklama

Takie podejście być pewnym zaskoczeniem, lecz nie ze względu na Epic Games Store. CD Projekt posiada bowiem własną platformę dystrybucji cyfrowej, a więc wspomniany GOG. Już w przypadku Wiedźmina 3 wszystkie kopie pudełkowe wersji PC były aktywowane właśnie w GOG Galaxy.

Na tym jednak poprzestano i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie właśnie w przypadku Cyberpunk 2077. Wydaje się także, że CD Projekt, od lat bazujący swój rynkowy wizerunek jako ostatnie prokonsumenckie studio AAA na rynku, po prostu nie mógł postąpić inaczej.

Oczekiwana produkcja nadal nie ma daty premiery. Potwierdzone platformy docelowe to PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, choć - jeśli tytuł nie ukaże się w tym roku - to do tej listy będzie można zapewne dopisać już kilka nowych urządzeń. Czas pokaże - byle do czerwca.

Właśnie wtedy produkcja pojawi się na targach E3 w Los Angeles, co oficjalnie potwierdzono w lutym. Nie wiadomo obecnie, czy Cyberpunk 2077 także zamierza pojawić się na scenie. Tak właśnie było w ubiegłym roku, gdy oczekiwana polska produkcja zakończyła prezentację Microsoftu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje