Reklama

Cyberpunk 2077 będzie krótszy, bo dużo graczy nie ukończyło Wiedźmina 3

​Cyberpunk 2077 nie zaoferuje tak długiej historii jak Wiedźmin 3. Powód jest dość interesujący - otóż chodzi o skargi od graczy, którzy twierdzili, że nie mogli dobrnąć do finału przygód Geralta z Rivii, ze względu czas potrzebny na ich ukończenie.

Cyberpunk 2077 posiada krótszą fabułę od tej z Wiedźmina 3, co zostało już potwierdzone przez twórców. Powód takiej sytuacji może być nieco zaskakujący, ponieważ - jak podczas panelu ze streamerem CohhCarnage wyjaśnił jeden z projektantów zadań w najnowszej produkcji CD Projekt RED, Patrick Mills - deweloperzy otrzymywali skargi od graczy, którzy twierdzili, że ostatnia przygoda Geralta z Rivii jest zbyt długa, przez co duża grupa osób nie zdołała dobrnąć do finałowego pojedynku i zakończenia opowieści. Dlatego właśnie zdecydowano o zachowaniu w miarę możliwości złotego środka. Serwis How Long to Beat podaje, że pospieszne przebrnięcie przez opowieść, w tym ignorowanie większości pobocznych misji, pozwala ukończyć Wiedźmina 3 w około 32 godziny, podczas gdy zrobienie całości, wliczając w to dodatki i znaki zapytania, pochłonie z naszego życia spokojnie ponad 200 godzin.

Reklama

Bez wątpienia jest to dość imponujące i raczej mało kto jest w stanie tego dokonać, bo po prostu może stracić zapał na wykonywanie szeregu aktywności pobocznych. Jednak to, że Cyberpunk 2077 zaoferuje krótszą historię, nie oznacza, że jest prostym tytułem. CD Projekt RED zaimplementował bowiem znacznie bardziej zaawansowany niż ten w Wiedźminie 3 system odgrywania ról, a po debiucie pojawi się więcej treści rozszerzającej uniwersum m.in. o nowe zadania. Jeśli więc ktoś będzie narzekał, że gra jest za krótka to po pewnym czasie powinien być bardziej zadowolony.

DLC ma być więcej niż otrzymała trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii. Cyberpunk 2077 po kilku opóźnieniach trafi do sklepów 19 listopada 2020 roku. Podczas konferencji zdradzono także wymagania sprzętowe produkcji i tak do odpalenia jej w wysokich ustawieniach potrzebujemy komputera składającego się z Intel Core i7-4790 lub AMD Ryzen 3 3200G, 12 GB RAM oraz GPU NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB pamięci) lub AMD Radeon R9 Fury.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy