Reklama

Cyberpunk 2077 będzie dostępne w GeForce Now już na starcie

​Nvidia straciła ostatnio jednego ważnego partnera, ale wygląda na to, że może liczyć na innych, jak choćby studio CD Projekt RED.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Nvidia musiała pogodzić się z trudną decyzją Activision Blizzard, które dosłownie chwilę po debiucie usługi streamingowej GeForce Now zdecydowało się wycofać z niej swoje gry. Nie da się ukryć, że to dla firmy poważny cios, bo mowa o takich hitach, jak Call of Duty, Diablo III, Overwatch, World of Warcraft, Starcraft i kilka innych. Na szczęście są partnerzy, na których Zieloni mogą jeszcze liczyć, a jednym z nich jest CD Projekt RED.

Ścisła współpraca tych podmiotów nie jest jednak dla nikogo zaskoczeniem, bo polski deweloper od początku pokazów Cyberpunk 2077 korzystał z kart graficznych Nvidii, zachwalając ich potencjał. Później w sieci pojawiły się informacje, że Nvidia wyda specjalną cyberpunkową edycję swojej karty graficznej RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition, ale ta nie trafi do sklepów, bo wszystkie 200 egzemplarzy zostanie rozdanych albo licytowanych na cele charytatywne.

Reklama

Teraz zaś okazuje się, że Cyberpunk 2077 już w dniu swojej premiery, czyli 17 września, będzie dostępny w usłudze GeForce Now. Jak informują Zieloni we wpisie na blogu: - Cyberpunk 2077 będzie dostępny w GeForce Now od dnia premiery. Członkowie GeForce Now będą mogli złapać swoją kopię na Steamie i od razu zacząć grę. Użytkownicy GeForce Now Founders będą zaś mogli eksplorować ulice Night City z włączonym śledzeniem promieni, pełną optymalizacją i natychmiastową dostępnością, nawet na komputerach Mac.

Warto też zaznaczyć, że CD Projekt RED już w zeszłym roku informował, że Cyberpunk 2077 trafi również na Google Stadia, ale później w temacie zapadła cisza - nie znamy więc żadnej konkretnej daty premiery i nie wiemy, czy sytuacja nie uległa przypadkiem zmianie w związku z przeniesieniem premiery gry na wrzesień. Fanom tej platformy nie pozostaje więc nic innego, jak tylko czekać na kolejne doniesienia w sprawie.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje