Cud: gra PC wśród najlepiej sprzedających się tytułów w USA

​W maju doszło do małego cudu w Stanach Zjednoczonych: wśród dwudziestu najchętniej kupowanych produkcji w tym miesiącu znalazła się pozycja wydana wyłącznie na PC - Total War: Three Kingdoms. Ostatnio do podobnej sytuacji doszło w dalekiej przeszłość... 2012 roku, siedem lat temu.

Co interesujące, było to dokładnie siedem lat temu, ponieważ także mówimy o maju - wtedy właśnie Blizzard wydał Diablo 3, które zostało najlepiej się sprzedającą produkcją miesiąca w USA, czyli na najważniejszym rynku wirtualnej rozrywki na świecie. Three Kingdoms jest teraz na trzeciej lokacie.

Ogólne wydatki na gry i sprzęt znacząco jednak spadły w porównaniu z majem ubiegłego roku, co tłumaczyć można tylko jednym - trwa schyłek generacji. Nie tylko sami gracze, ale coraz częściej studia deweloperskie i wydawcy czekają już na pojawienie się na rynku nowego sprzętu.

Reklama

Łączny spadek wyniósł 11 procent. Nie będzie większą niespodzianką, że największą obniżkę zanotowano w dziale sprzętu - o 20 procent. Dość powiedzieć, że największym zainteresowaniem cieszyło się Nintendo Switch, a nie PS4 czy Xbox One, które szybciej doczekają się następców.

Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się jednak także gry, gdzie spadek wyniósł 13 procent. To może być właśnie pokłosiem braku większych hitów - w zeszłym toku w maju wydano Far Cry 5 czy Sea of Thieves, a w tym największym przebojem było średnie Rage 2, zaraz obok Resident Evil 4 na Switch. Poniżej dwadzieścia najlepiej sprzedających się gier w maju w Stanach Zjednoczonych:

 1. Mortal Kombat 11
 2. Days Gone
 3. Total War: Three Kingdoms
 4. Rage 2 (bez wersji cyfrowych)
 5. Grand Theft Auto V
 6. Super Smash Bros. Ultimate (bez wersji cyfrowych)
 7. Red Dead Redemption 2
 8. MLB 19: The Show
 9. Minecraft (bez wersji PC)
 10. NBA 2K19
 11. Mario Kart 8 (bez wersji cyfrowych)
 12. The Division 2 (bez wersji PC)
 13. Call of Duty: Black Ops 4 (bez wersji PC)
 14. New Super Mario Bros. U Deluxe (bez wersji cyfrowych)
 15. Marvel’s Spider-Man
 16. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (bez wersji cyfrowych)
 17. Rainbow Six: Siege
 18. Assassin’s Creed Odyssey
 19. Team Sonic Racing
 20. Yoshi’s Crafted World (bez wersji cyfrowych)
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Total War: Three Kingdoms
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy