Reklama

Crytek z dalszymi problemami – dokonano kolejnych cięć

​Crytek nie ma ostatnio łatwo. Ze względu na problemy finansowe, firma w ubiegłym miesiącu zamknęła pięć oddziałów, a teraz okazuje się, że była zmuszona zwolnić następnych pracowników.

Przedstawiciele studia poinformowali, że o 15 osób zmniejszono liczebność zespołu w głównej siedzibie we Frankfurcie. Pracę stracili przede wszystkim członkowie oddziałów odpowiedzialnych za marketing oraz sprawy wydawnicze.

Dyrektor zarządzający oraz współzałożyciel Cryteku, Avni Yerli, podkreślił, że zwolnienia były nieuniknionym elementem procesu, przez który przechodzi teraz firma. Szefostwo postanowilo zmienić priorytety i skupić się wyłącznie na produkcji gier oraz rozwoju silnika CryEngine.

Jednocześnie zaznaczono, że wszystkie osoby, które zostały dotknięte cięciami, otrzymają wsparcie od swojego byłego pracodawcy. Studio pomoże swoim dawnym członkom w znalezieniu nowego zatrudnienia, które będzie odpowiadało ich umiejętnościom.

Reklama

Panująca w Cryteku sytuacja od dawna nie jest jednak zbyt dobra. Serwis Eurogamer, powołując się na pragnącego zachować anonimowość informatora, twierdzi, że firma nadal nie wypłaciła pensji za grudzień.

To właśnie ze względu na zaległe płatności w ubiegłym roku ze studia odeszła spora grupa pracowników - większość przeniosła się do Cloud Imperium Games, które rozwija Star Citizen. Wspomniany portal uważa też, że w morale wśród członków Cryteku są "niskie".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy