Reklama

Crytek: Oddział Sofia przekształcony w Black Sea Games

Ze względu na poważne problemy znana firma z branży gier musiała wprowadzić awaryjny plan, którego celem było ratowanie pozycji na rynku. Czy udało się tego dokonać?

Z uwagi na kiepską kondycję finansową niemiecki Crytek przeszedł ostatnimi czasy restrukturyzację, której efektem było zamknięcie lwiej części oddziałów i zapowiedź "skoncentrowania się na studiach we Frankfurcie i w Kijowie". Avni Yerli, współzałożyciel firmy, obwieścił przy okazji, że kierownictwo skupi się na tym, by zapewnić byłym pracownikom stabilną przyszłość.

I wygląda na to, że przynajmniej w przypadku bułgarskiego oddziału transfer się powiódł. Studio, które przed przejęciem przez Cryteka w 2008 znane było jako Black Sea Games, wraca do oryginalnej nazwy. Na czele nowego/starego developera staną jego założyciele, Vesselin Handjiev i Michael Peykov. Ten pierwszy pokusił się o okolicznościowe oświadczenie:

Reklama

Bułgarzy byli odpowiedzialni za rozwój Arena of Fate, którym Crytek starał się zaatakować segment F2P. Wcześniej zasłynęli jako twórcy RTS-a Knights of Honor i rolplejowego WorldShifta. Gdy tylko dowiemy się o ich kolejnym projekcie, nie omieszkamy was o nim poinformować.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy